Wszystkie informacje na temat składania wniosków znajdziecie na stronie urzędu - brodnica Wszystkie informacje na temat składania wniosków znajdziecie na stronie urzędu - brodnica

Wszystkie informacje na temat składania wniosków znajdziecie na stronie urzędu - brodnica.pl

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wracamy do tematu budżetu obywatelskiego. Przybliżamy odpowiedź komisji odpowiedzialnej za regulamin.

Wczoraj informowaliśmy o propozycji Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej Miasta Brodnicy, która dotyczyła obniżenia wieku (z 18 lat na 16) dla osób składających propozycje do budżetu obywatelskiego lub wydzielenia odrębnego - Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego - na projekty młodych.

Wysłaliśmy pytania do komisji budżetu. Odpowiedź przyszła natychmiast. Jak przypomina Artur Dombrowski, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych RM w Brodnicy ideę wdrożenia w Brodnicy BO zapoczątkowała wspomniana komisja. - To komisja przygotowała uchwałę, a także opracowała Regulamin BO. Od początku prac nad zapisami regulaminu trwała dyskusja czy B0 powinien być dostępny dla wszystkich, bez ograniczenia wiekowego, czy może granicą powinien być wiek 16 lat - przyznaje radny. Ostatecznie komisja zaproponowała Radzie Miejskiej w Brodnicy przyjęcie regulaminu, który mówi o tym, że zarówno w składaniu projektów jak i w procesie głosowania mogą brać udział osoby pełnoletnie. - W listopadzie MRK zaprosiła mnie na posiedzenie, na którym przedstawiła swoje postulaty. Na posiedzeniu komisji (8 grudnia ub. roku) przedstawiłem członkom Komisji postulaty MRK. Wszystkie decyzje KBiFP podejmuje kolegialnie poprzez głosowanie. Tak też było tym razem. Nie udało mi się przekonać członków Komisji do wprowadzenia zmian zgłaszanych przez MRK, w głosowaniu jedna osoba była za wprowadzeniem zmian, trzy osoby były przeciw, jedna wstrzymała się od głosu - informuje radny.

W styczniu br. przewodniczący otrzymał pismo od MRK, na które odpowiedział i zwołał na dziś (godz. 14) posiedzenie komisji podczas którego temat ma zostać wyjaśniony młodzieży. Zapytaliśmy, czy jest szansa, by w przyszłości młodzież mogła się wypowiadać, zgłaszać projekty. - Na to pytanie mogę odpowiedzieć tylko twierdząco, ponieważ jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, o czym mówiłem na spotkaniu z MRK, a także dałem wyraz w głosowaniu, o którym pisałem powyżej - zapewnia.

Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego - do 15 lutego. Na realizację zwycięskich projektów zabezpieczono 600 tys. złotych. Będą one - po weryfikacji poddane publicznemu głosowaniu. Realizacja nastąpi w 2019 roku.

POLECAMY:


Chcemy budować polski kapitał dla polskich rodzin/AIP
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!