Inwestycje zagraniczne to jeden z najważniejszych silników napędzających polską gospodarkę.

Według danych "Financial Times", w 2016 r. niepolskie przedsiębiorstwa zainwestowały w naszym kraju 9,9 mld dol. - o 74 proc. więcej niż w 2015 r. Tegoroczne inwestycje (choćby fabryka silników Mercedesa w Jaworze, która będzie kosztować 500 mln euro) każą przypuszczać, że ten rok będzie tak owocny jak poprzedni.

Ale inwestycja inwestycji nierówna. Niektóre przyczyniają się do rozwoju kraju, przynosząc do niego cenne know-how - inne są tylko zwykłym sposobem na obniżenie kosztów. Jakiego rodzaju inwestycji potrzebuje Polska? Temu będzie służyć dyskusja, która będzie miała miejsce w naszej redakcji w przyszłym tygodniu. Jej tytuł: "Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?".

Wezmą w niej udział: przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, przedsiębiorcy związani z firmami polskimi i zagranicznymi, a także samorządowcy i specjaliści zajmujący się światem biznesu.

Biznes

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zuuut857 (gość)

Co raz więcej powstaje różnego rodzaju magazynów, hal produkcyjnych... widać,ze to tego typu inwestycje są teraz bardziej popularne :) Jeśli chodzi o Kraków i okolice to tu bardzo mocną firmą jest http://www.legprzem.com.pl/ - miałem okazję z nimi wspołpracowac,bardzo profesjoanlni. Oferują ciekawe i atrakcyjne powierzchnie na magazyny czy hale. Warto o nich pomyślec, jesli rozpoczynamy inwestycję ;)

Maciejka (gość)

Polska pięknie się rozwija. Budują się drogi, pojawiają nowe inwestycje. Rynek nieruchomości również nie zwalnia. To dobry czas do inwestowania. A gdzie jak nie w Ciechocinku? Miasto nie traci na popularności, podoba się odwiedzających. http://ciechocinek-nieruchomosci.pl/ zestawia różne oferty, by poznać lokalne ceny. To nie tylko możliwość zarobienia więcej niż na lokaćie, ale również znalezienia miejsca dla siebie w zdrowej atmosferze.