Ewa Brodnicka to jedna z bohaterek książki Ewa Brodnicka to jedna z bohaterek książki

Ewa Brodnicka to jedna z bohaterek książki (© Szymon Starnawski)

Niemal każda z nich na początku była wyśmiewana i zniechęcana do treningów. Później okazało się, że na macie, ringu czy w klatce radzą sobie lepiej niż mężczyźni.

W książce „Kobiety, które walczą” czytamy o niezwykłych historiach polskich mistrzyń sportów walki, które wbrew stereotypom postanowiły spróbować swoich sił w bezwzględnym i często bardzo niewdzięcznym środowisku.

Sylwia Chutnik rozmawia m.in. z byłą królową kobiecego MMA Joanną Jędrzejczyk oraz bokserską mistrzynią świata Agnieszką Rylik.

Nie brakuje także historii mniej znanych wojowniczek. Z książki dowiemy się, dlaczego Sylwia Kusiak, brązowa medalistka mistrzostw Europy w boksie, sama opłacała swój start w najważniejszych turniejach oraz co przeżywa Agnieszka Niedźwiedź, jako zawodniczka mieszanych sztuk walk będąca jednocześnie młodą mamą.

Sporty walki to królestwo testosteronu, krwi i brutalnych ciosów. Kobiety, które chcą zarabiać w ten sposób na życie, muszą mieć świadomość, że z góry będą spisywane na straty. Jeśli jednak osiągną już sukces i zadomowią się w męskim świecie, to mogą czuć się podwójnie wygrane. Po lekturze książki Sylwii Chutnik nikt nie zaryzykuje stwierdzenia, że kobiety to słabsza płeć.

Książki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!