W dniu 8 lutego 2018 r. odbyła się w 4. pułku chemicznym, po raz pierwszy w tym roku przysięga wojskowa.

Składali ją żołnierze I turnusu służby przygotowawczej. Uroczystość poprzedzona została Mszą św., którą celebrował ks. Bp Edward ZIELSKI Ordynariusz Diecezji w Brazylii w obecności kapelana 4. pułku chemicznego ks. ppłk. Piotra WSZELAKIEGO oraz Honorowego Kapelana Wojsk Chemicznych ks. płk. Bolesława LICHNEROWICZA.

Podczas uroczystego apelu, w obecności rodzin i bliskich oraz zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych, kombatanta „WiN”, służb mundurowych oraz młodzieży z Technikum Logistycznego w Brodnicy, żołnierze po raz pierwszy w swoim życiu przyjęli na siebie obowiązek wiernej służby Rzeczypospolitej Polskiej.

Ceremonia rozbudziła duchowe wartości, które powinny przyczynić się do trwałego wpływu na postawy żołnierzy oraz przyczyniła się do kontynuowania integracji wojska ze społeczeństwem.

POLECAMY:

Szczyt motoryzacyjnej oszczędności? Koszt przejechania stu kilometrów tym autem to zaledwie... 8 złotych/TVN TURBO


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!