Ten film zna każdy, ale niewielu wie, że obchodzi 30. urodziny! Ten film zna każdy, ale niewielu wie, że obchodzi 30. urodziny!

Ten film zna każdy, ale niewielu wie, że obchodzi 30. urodziny! (© screen YouTube)

Gdy film „Dirty Dancing” pojawił się w kinach (pierwsza premiera filmu w Stanach Zjednoczonych odbyła się 21 sierpnia 1987), nikt się wtedy nie spodziewał, że 16-letnia Frances, nazywana Baby skradnie serca milionów miłośników filmowych na całym świecie! Z pewnością każdy z Was widział "Dirty Dancing" Emile Ardolino choć raz. To przez tą oszałamiającą muzykę, taniec, nostalgię oraz romans pomiędzy Johnny'm (Patrick Swayze) i Baby (Jennifer Grey). Nawet po 30 latach ten klasyk nadal porusza nasze serca.

Droga „Dirty Dancing” do polskich serc przebiegła w nietypowy sposób. Nie kino, a telewizja satelitarna i kasety VHS przejęły tę dystrybucję. Na początku lat 90. w erze kaset wideo, pirackich klipów i odtwarzaczy wideo Orion, „Dirty Dancing” było jednym z najczęściej wypożyczanych filmów. W niektórych wypożyczalniach trzeba było się zapisywać na listę oczekujących z nawet miesięcznym wyprzedzeniem! W Polsce dystrybucja filmu „Dirty Dancing” odbyła się pod tytułem „Wirujący Sex”.

Przypomnijmy sobie hit, który podbił serca ludzi na całym świecie:Niewielu z Was pewnie wie, że w 2017 rok wyszła nowa wersja, tzw. remake Dirty Dancing. Nie osiągnął on jednak takiego sukcesu jak poprzednia część.


Zobaczcie też: Luxury Art Cinema. Tu kupicie głośniki za ćwierć miliona


Filmy zagraniczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!