Charytatywny piknik dla pogorzelców, Noc Muzeów, zawody, mecze, ognisko. Zapowiedzi imprez w powiecie brodnickim na weekend 13-15 maja

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
W najbliższy weekend odbędzie się piknik, podczas którego zebrane zostaną pieniądze dla pogorzelców z Mszana
W najbliższy weekend odbędzie się piknik, podczas którego zebrane zostaną pieniądze dla pogorzelców z Mszana Facebook/Gmina Osiek
Udostępnij:
W sobotę, 14 maja między g. 11 a g. 16 przy Szkole Podstawowej w Szabdzie odbędzie się Charytatywny Piknik Rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc rodzinie Jankowskich, która straciła dobytek życia podczas pożaru w marcu 2022 r. Oprócz tego spotkania, w weekend odbędą się także inne imprezy, których szczegóły prezentujemy poniżej.

Charytatywny Piknik Rodzinny dla pogorzelców z Mszana

W nocy z 18 na 19 marca 2022 r. w Mszanie w gminie Brodnica doszczętnie spłonęła lakiernia wraz ze znajdującym się na poddaszu mieszkaniem, do użytku nie nadaje się stolarnia. Strażaków o pożarze zaalarmował 13-latek, który uciekał w tym czasie z rodzicami z płonącego domu w samych piżamach. Chociaż na miejscu działało 12 zastępów straży pożarnej, dobytku rodziny nie udało się uratować. Czteroosobowa rodzina straciła swój dom oraz miejsce pracy pana Andrzeja, który jest stolarzem. On sam został natomiast poparzony. Rodzina straciła także narzędzia i samochód, który najprawdopodobniej wskutek samozapłonu doprowadził do pożaru majątku rodziny.

Po pożarze ruszyła zbiórka rzeczy potrzebnych rodzinie Jankowskich. Bernadeta Balsam pomogła swojej rodzinie tworząc zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców z Mszana pod tym linkiem. Cel to 50 tys. zł, a na dzień 11 maja zebrano ok. 42 tys. zł. - Jest to sytuacja porównywalna z Ukrainą. Człowiek wychodzi z domu z samą piżamą - przekazała nam Bernadeta Balsam. Pieniędzy potrzeba znacznie więcej, bo rodzina chce odbudować swój dom. Co ważne, oprócz ofiarowania pieniędzy, można także przekazać materiały budowlane do odbudowy domu, m.in. deski, papę, wełnę, płyty kartonowo-gipsowe, kleje, itd. W tym celu można kontaktować się z gminą Brodnica pod numerem tel. 564-941-612 lub ze Szkołą Podstawową w Szabdzie pod numerem tel. 564-981-917.

Pomóc można także w najbliższą sobotę, 14 maja między g. 11 a g. 16 przy Szkole Podstawowej w Szabdzie, gdzie odbędzie się Charytatywny Piknik Rodzinny, podczas którego wszystkie zebrane pieniądze trafią do rodziny Jankowskich. Podczas spotkania po g. 12 odbędą się biegi, nordic walking, przejażdżka rowerowa po lesie wokół szkoły, a po g. 13 będą licytacje i pokaz taneczny. Podczas pikniku na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko i bańki mydlane. Będzie także możliwość kupienia produktów od wystawców z regionu oraz wzięcia udziału w konkursach i w loterii fantowej, w której każdy wygrywa. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Brodnica przygotują smakołyki i napoje.

Podczas imprezy obecni będą państwo Agnieszka i Andrzej Jankowscy.

Organizatorami jest Stowarzyszenie Brodnica Biega oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w gminie Brodnica.

Weekend pełen atrakcji w Brodnicy i powiecie brodnickim

W najbliższy weekend będziemy mogli także odwiedzić brodnickie muzeum podczas Nocy Muzeów. Start w piątek, 13 maja o g. 18.30 w Bramie Chełmińskiej, gdzie zostanie otwarta wystawa "Skarby Brodnickiego Muzeum" z najciekawszymi i najcenniejszymi zabytkami znajdującymi się w zbiorach muzeum, natomiast między g. 20 a g. 1 będzie można bezpłatnie zwiedzić wszystkie budynki brodnickiego muzeum, czyli w XIV-wieczną Bramę Chełmińskiej, XIV-wieczny zamek krzyżacki oraz barokowy spichlerz z 1604 r. W programie jest ekspozycja broni cięciwowej, wystawa kołowrotków, warsztaty tkacie, pokaz przędzenia, prezentacja biżuterii i strojów oraz konkursy z nagrodami. Organizatorami imprezy jest Muzeum w Brodnicy oraz Stowarzyszenie Sagitta.

Z kolei w sobotę, 14 maja o g. 9.30 na strzelnicy wojskowej przy ul. Targowej 1 w Brodnicy uczniowie klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych wezmą udział w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich pod nazwą "Cross obronny" z broni karabin małokalibrowy, pistolet sportowy Margolin i rzut granatem. Organizatorem imprezy jest Zarząd Organizacji Powiatowej LOK w Brodnicy. Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Brodnickiego, Gminy Miasta Brodnicy i Gminy Brodnicy.

Tego samego dnia o g. 10 w Domu Harcerza przy ul. Nad Drwęcą 30 w Brodnicy odbędą się warsztaty modelarskie prowadzone przez kapelana Hufca ZHP Brodnica ks. Adama Kordka. Spotkanie ma na celu zebranie grupy chętnych osób na cykliczne zajęcia z tematyki modelarskiej, jak klejenie i malowanie modeli.

O g. 14 przy świetlicy wiejskiej w Grzybnie odbędzie się uroczyste otwarcie chodnika pomiędzy miejscowościami Grzybno i Drużyny. Mieszkańców zapraszają wójt gminy Bobrowo, radni rady gminy Bobrowo, OSP, sołtysi wraz z radami sołeckimi oraz KGW wsi Grzybno i Drużyny. Najpierw odbędzie się część oficjalna w świetlicy wiejskiej, kolejno będzie przejście na chodnik i uroczyste przecięcie wstęgi, a od g. 15 poczęstunek dla wszystkich uczestników, animacje dla dzieci, mega dart, bańki mydlane, darmowe dmuchane zamki i wata cukrowa. Od g. 17 zaplanowano zabawę taneczną.

Również w sobotę, 14 maja od g. 15 na stadionie miejskim w Brodnicy zorganizowany zostanie mecz BKS Sparty Brodnica ze Startem Pruszcz w ramach IV ligi piłki nożnej, a w niedzielę, 15 maja o g. 15 UKS GOL Brodnica zmierzy się z LZS Bobrowo.

Także w sobotę, 14 maja o g. 16 na placu za halą w Zbicznie zorganizowana zostanie "Majówka przy muzyce i śpiewie". W programie występ zespołu "Wesołe Kumoszki", słodkie ciasta od Koła Gospodyń Wiejskich ze Zbiczna, kiełbaski z grilla i z ogniska, kawa, herbata, napoje bezalkoholowe, a także konkurs z nagrodami oraz gry i zabawy dla dzieci. Na imprezę zapraszają wójt gminy Zbiczno, zespół "Wesołe Kumoszki", Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie "Zgodnie z Naturą i Tradycją" oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i Rekreacji w Zbicznie.

W niedzielę, 15 maja między g. 9 a g. 18 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy odbędzie się Międzynarodowy Turniej Karate UKF Polish Open. Organizatorem imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Karate "Shotokan" z Brodnicy.

W najbliższy weekend odbędzie się piknik, podczas którego zebrane zostaną pieniądze dla pogorzelców z Mszana

Charytatywny piknik dla pogorzelców, Noc Muzeów, zawody, mec...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie