Co dalej z brodnickim SPA? Mamy odpowiedź magistratu

(kat)
kat/archiwum
Strefa Psiej Aktywności - to inwestycja zgłoszona i wybrana przez mieszkańców do realizacji z budżetu obywatelskiego.

Inwestycja miała zostać odebrana latem ub. roku. Wówczas zaczęły się komplikacje.

Przypomnijmy (nasz tekst z października 2019 r.).
- Miasta Brodnicy zgodnie ze zgłoszeniem wykonawcy z dnia 6 sierpnia 2019 r. o gotowości do odbioru końcowego zadania pn.: "Budowa Brodnickiej Strefy Psiej Aktywności" - w dniu 22 sierpnia 2019 r. przystąpiła do czynności odbiorowych w trakcie, których stwierdzono rozbieżności zrealizowanych prac przez Wykonawcę w stosunku do projektu ww. zadania - informuje Karol Koszewski z wydziału Gospodarki Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Brodnicy. Jak zapewniają w magistracie - do 25 września wykonawca nie wykonał zadania zgodnie z dokumentacją projektową. W związku z powyższym wyznaczono termin dokończenia czynności odbiorowych na 10 października 2019 r.

Zdaniem wykonawcy, który skontaktował się z "Pomorską" prace zostały wykonane zgodnie z założeniem.
- Rozpoczęliśmy prace odbiorowe i w trakcie tych prac stwierdzono, że urządzenia, które są na placu - to nie są takie urządzenia jak te opisane w projekcie - mówi Waldemar Mieczakowski, kierownik działu sprzedaży w firmie Weran z Wrocławia - wykonawca inwestycji.
Zapewnia również, że: - Są to urządzenia równoważne, wcześniej zaaprobowane przez gminę. Ustawa o zamówieniach publicznych zakłada równą konkurencję i równoważność urządzeń, które się oferuje. Wystarczy, że zaproponowane urządzenia spełniają określone funkcje. Nie są one w żadnym stopniu gorsze jakościowo. Dlatego odbiór nie został dokończony. Próbowaliśmy dojść do porozumienia. Mieliśmy to zrobić do 23 września, ale nie udało nam się skontaktować z gminą.
Firma - jak zapewnia jej przedstawiciel - chce polubownego rozwiązania sporu. Jeśli jednak się to nie uda - zamierza wystąpić na drogę sądową (wcześniej wypowiedzenie umowy).
- Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją. Urządzenia spełniają swoje wymogi - zapewnia.

Strefa Psiej Aktywności została wybrana do realizacji z BO. Została zgłoszona jako projekt w 2018 roku (do realizacji z budżetu w 2019 r.). Strefa, to ogrodzony plac wyposażony w urządzenia do zabawy i tresury psów przy ul. Aleja Leśna. Szacunkowy koszt wykonania zadania określono w projekcie na ponad 260 tys. złotych. Wykonawca wybrany w przetargu zaoferował niespełna 200 tys. złotych.
SPA jest zamknięta i nie można z niej korzystać do chwili oddania do użytku (zakończenia odbioru).
....
Zwróciliśmy się do magistratu o wyjaśnienie - na jakim etapie jest obecnie udostępnienie obiektu mieszkańcom. "Urząd Miejski w Brodnicy informuje, iż ​obecnie pomiędzy Zamawiającym tj. Gminą Miasta Brodnicy a Wykonawcą tj. WERAN Sp. z o. o. toczy się postępowanie przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu. Do czasu rozstrzygnięcia sporu niemożliwe jest wskazanie terminu udostępnienia mieszkańcom Brodnickiej Strefy Psiej Aktywności."
Informację przekazała - Z Marciniak, dyr. Wydziału Rozwoju, Współpracy Zewnętrznej i Informacji.

Nie żyje Aleksander Doba

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie