Polecamy

PerłyPerły, czyli wytwory małży, zbudowane są z tej samej substancji co wewnętrzna strona muszli
[4/10]

Jeśli znajdziesz to na plaży, zostaniesz milionerem. Te skarby natury są warte majątek. Przypadkowi znalazcy pławią się dziś w luksusie

Perły

Perły, czyli wytwory małży, zbudowane są z tej samej substancji co wewnętrzna strona muszli. Można je znaleźć na całym świecie, aczkolwiek w wielu miejscach - w tym w Europie - połów perłopławów jest surowo zabroniony. Dlatego większość pereł pochodzi z Chin (97%). Poza tym można je znaleźć w Zatoce Perskiej, Zatoce Mannar pomiędzy Indiami a Cejlonem, u wybrzeży Morza Czerwonego, Madagaskaru, Birmy, Filipin, a nawet północnej Australii. Perły występują również u wybrzeża Haiti i Florydy oraz w wodach przybrzeżnych Ameryki Środkowej.

Największa perła świata, tzw. Big Pink Pearl,
znajduje się na liście rekordów Guiness’a jako największa kiedykolwiek znaleziona naturalna perła Abalone (wytworzona przez ślimaka). W 1991 roku wyceniono ją na 4,7 mln dolarów, Klejnot cały czas znajduje się w rękach znalazcy.Wartość pieniężną mają nie tylko wytwory pracy ludzkich rąk, ale także te stworzone przez naturę. Tyczy się to przede wszystkim przedmiotów, które są niezwykle rzadkie, a przez to pożądane i drogie. Przypadkowe znalezisko może przynieść zysk w postaci tysięcy, a nawet milionów dolarów! Oto najbardziej drogocenne wytwory natury, które można znaleźć podczas spaceru po plaży lub w czasie zagranicznej wycieczki. Zobacz je w galerii.

Najnowsze wiadomości

reklama