Polecamy

TrufleTrufle, szczególnie zaś białe, uznawane są za najdroższe grzyby świata
[3/10]

Jeśli znajdziesz to na plaży, zostaniesz milionerem. Te skarby natury są warte majątek. Przypadkowi znalazcy pławią się dziś w luksusie

Trufle

Trufle, szczególnie zaś białe, uznawane są za najdroższe grzyby świata. W zestawieniu z pokaźnymi rozmiarami, które potrafią osiągnąć, potrafią kosztować dziesiątki tysięcy dolarów.

Drugą co do wielkości na świecie białą truflę znaleziono w 2014 roku we Włoszech. Jej waga wyniosła 2,2 kilograma. Grzyb został sprzedany na aukcji za 61 tysięcy dolarów. Jak dotąd biała trufla nie podlegała uprawie i dlatego jej cena jest niezmiennie wysoka.

Trufla biała niestety w Polsce nie występuje. Jej rodzimy obszar to włoski Piemont. W naszym kraju za to można znaleźć nieco tańszą truflę czarną. Jedna z odmian – trufla letnia – występuje na terenach Niecki Nidziańskiej. Cena takiego grzyba potrafi dobić do kilkuset euro za kilogram.Wartość pieniężną mają nie tylko wytwory pracy ludzkich rąk, ale także te stworzone przez naturę. Tyczy się to przede wszystkim przedmiotów, które są niezwykle rzadkie, a przez to pożądane i drogie. Przypadkowe znalezisko może przynieść zysk w postaci tysięcy, a nawet milionów dolarów! Oto najbardziej drogocenne wytwory natury, które można znaleźć podczas spaceru po plaży lub w czasie zagranicznej wycieczki. Zobacz je w galerii.

Najnowsze wiadomości

reklama