Lipno, Golub-Dobrzyń i Chełmża - tu mamy finały turnieju „O Puchar Niepodległości”

Karolina Rokitnicka
Finał rozgrywek "O puchar Niepodległości" w Golubiu-Dobrzyniu
Finał rozgrywek "O puchar Niepodległości" w Golubiu-Dobrzyniu fot. Paweł Skraba
Za nami ostatnie eliminacyjne imprezy z cyklu turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” w województwie kujawsko-pomorskim. Jedna z nich odbyła się w Golubiu-Dobrzyniu, druga w Lipnie. Trzy najlepsze drużyny - przedstawiciele powiatu lipnowskiego, golubsko-dobrzyńskiego i brodnickiego - awansowały do finału w Chełmży.

Wideo. Co dają polskiej kadrze mecze w Lidze Narodów?

W sobotę 26 września zorganizowano rozgrywki w Lipnie. Zmierzyło się 7 drużyn. Wygrał UKS, druga była Akademia Piłkarska Młody Lubień, a tzreci MKS Mień Lipno.

Wielki sukces KS Piłkarz Golub-Dobrzyń w turnieju „O Puchar Niepodległości”

Zmagania w Golubiu-Dobrzyniu zaplanowano na niedzielę 27 września. Ze względu na deszcz zrezygnowano z rozgrywek na murawie. Zawody odbyły się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzięło w nich udział 5 drużyn. Grano systemem każdy z każdym. Zwyciężyła miejscowa drużyna KS Piłkarz. Wygrała wszystkie spotkania. Młodsi reprezentanci tego samego klubu z rocznika 2009 zajęli drugie miejsce. Na trzecim znaleźli się piłkarze ŻAK Zbiczno.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

• 5. Żak I

Trenerem zwycięskiej ekipy był Jakub Racki.

- Nagrody dla najlepszych piłkarzy w obu turniejach – puchary, medale oraz vouchery na sprzęt sportowy – wręczył Bartosz Szprenglewski – asystent posła Mariusza Kałużnego. Najwięcej goli – 21 – w sobotę zdobył Szymon Grzybowski z AP Młody Lubień, a dzień później Sebastian Chaliński. Najlepszym bramkarzem w Lipnie wybrano Filipa Skibickiego z UKS Skompensis Skępe, a w Golubiu-Dobrzyniu Filipa Quaiuma. Dużą popularnością w weekend cieszył się towarzyszący turniejom piknik prowadzony przez Kacpra „Qeska” Misztala – informuje Paweł Hochstim z HONEST MEDIA. - Trzy najlepsze drużyny z obu turniejów awansowały do wielkiego finału turnieju „O Puchar Niepodległości”.

Finałowe rozgrywki zaplanowano na niedzielę 4 października na stadionie w Chełmży. Organizatorem rozgrywek jest Fundacja Aktywni dla Polski. Wydarzenie współfinansuje Ministerstwo Sportu. Patronem honorowym jest marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i poseł Mariusz Kałużny.