Majówka 2022 w Brodnicy i powiecie brodnickim. Sprawdzamy, jakie zaplanowano atrakcje

KAK
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy w pierwszy majowy weekend 2022 r. organizuje spacer przyrodniczy ścieżką dydaktyczną do rezerwatu leśnego "Szumny Zdrój"
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy w pierwszy majowy weekend 2022 r. organizuje spacer przyrodniczy ścieżką dydaktyczną do rezerwatu leśnego "Szumny Zdrój" www.parki.kujawsko-pomorskie.pl
Udostępnij:
Sprawdzamy, jakie spotkania i imprezy zaplanowano w Brodnicy i powiecie brodnickim w pierwszy majowy weekend 2022 r.

Miasto Brodnica

W Brodnicy majówka rozpocznie się w niedzielę, 1 maja o g. 15 na zakolu rzeki Drwęcy, gdzie odbędzie festyn baniek mydlanych dla dzieci i młodzieży z Brodnicy i powiatu brodnickiego. W tym samym miejscu o g. 17.30 zaplanowano festyn kolorów. Chociaż impreza jest bezpłatna, warto wziąć gotówkę na kupno proszków z kolorami. Organizatorem wydarzenia jest Holiki Polska Paula Chyczewska.

Tego samego dnia o g. 17 w Brodnickim Domu Kultury rozpocznie się koncert "Piosenki dla Niepodległej" w wykonaniu zespołu TangoStan i zaproszonych śpiewaków. Wejściówki można odbierać od 20 kwietnia w BDK. Organizatorem koncertu jest burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz oraz starosta brodnicki Piotr Boiński.

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja uroczystości rozpoczną się o g. 10.30 złożeniem kwiatów przez władze miasta i powiatu przy Pomniku Wdzięczności przy ul. 3 Maja w Brodnicy, a następnie o g. 11 w brodnickiej farze odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, a o g. 12 na Dużym Rynku capstrzyk patriotyczny w wykonaniu 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego.

Majówka w Brodnicy nie kończy się wraz z upływem długiego weekendu, na co dowodem jest fakt, że w piątek, 6 maja o g. 18 w Pałacu Anny Wazówny odbędzie się kolejna impreza, a dokładnie muzyczno-poetyckie spotkanie z Anną. W ramach wydarzenia wystąpi zespół "Wszystkiego Najlepszego" oraz Łukasz Nowak z zespołem, którzy zaprezentują program "Pieśni naszych czasów" - zbiór piosenek ważnych i nieprzemijalnych, na który składają się wybrane piosenki centralno-wschodnio-europejskie oraz wiele autorskich kompozycji do słów Łukasza Nowaka. Wejściówki można odbierać od piątku, 29 kwietnia w g. 10-12 w Spichlerzu. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Brodnicy oraz Muzeum w Brodnicy. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

Z kolei w sobotę, 7 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy od g. 10 odbywać się będzie 9. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Brodnica 2022 pod honorowym patronatem burmistrza Brodnicy. Organizatorem turnieju jest Brodnicki Dom Kultury.

Natomiast w niedzielę, 8 maja o g. 12 przy Pomniku Wdzięczności przy ul. 3 Maja w Brodnicy z okazji 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej nastąpi złożenie kwiatów przez władze miasta i powiatu.

Organizatorem spotkań na terenie Brodnicy jest Urząd Miejski w Brodnicy, Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz 4. Brodnicki Pułk Chemiczny.

Miasto i Gmina Górzno

W ramach majówki z Górznieńsko-Lidzbarskim Parkiem Krajobrazowym w poniedziałek, 2 maja między g. 10 a 13 zorganizowany zostanie na sześciokilometrowej ścieżce dydaktycznej spacer przyrodniczy z przewodnikiem do rezerwatu "Szumny Zdrój". Przypomnijmy, że na terenie tego rezerwatu rośnie rzadki w tej części Polski czosnek niedźwiedzi, który w maju i czerwcu wydziela charakterystyczną woń czosnku. Na zakończenie spaceru planowane jest rozpalenia ogniska. Mile widziane jest, aby uczestnicy spaceru zabrali na to ognisko jedzenie (np. kiełbaski) i coś do picia. Zbiórka o g. 10 przy ul. Wczasowej 1 w Górznie. Obowiązują wcześniejsze zapisy u organizatora, czyli Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego pod numerem tel. 564-918-151. Przewidywany czas trwania wydarzenia to ok. 2,5 - 3 godziny. Po wspólnym posiłku przewodnik wraz z uczestnikami wracają do punktu zbiórki. Ścieżka dydaktyczna nie jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach oraz dla wózków dziecięcych.

Gmina Zbiczno

W gminie Zbiczno przygotowano dla mieszkańców tej gminy sporo atrakcji na nadchodzący pierwszy majowy weekend 2022 r. Start majówki z gminą w niedzielę, 1 maja o g. 9 na boisku w Pokrzydowie, gdzie odbędzie się "Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Zbiczno", podczas którego dzieci, których rodzice będą brać udział w turnieju, od g. 11.30 do g. 13 wezmą udział w grach i zabawach. Obecnie miejsca na turniej są zajęte, ale mieszkańcy gminy mogą przyjść, aby popatrzeć na mecze, a ich maluchy będą mogły się w tym czasie pobawić.

Kolejne zajęcia dla dzieci, tym razem sportowe, odbędą się w poniedziałek, 2 maja między g. 12 a 13.30 na boisku w Brzezinkach oraz między g. 14 a 15.30 na boisku w Cichem. Z kolei od g. 15 na boisku w Najmowie odbędzie się rodzinny turniej w badmintona, na który obowiązują zapisy do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie pod numerem tel. 564-939-370. Zgłaszać mogą się rodzice z dziećmi (1+1). Także w trakcie tego turnieju dzieci nie biorące udziału w turnieju będą miały zapewnione gry i zabawy. Na to spotkanie są jeszcze wolne miejsca.

Także na 3 maja zaplanowano atrakcje, a dokładnie piętnastokilometrowy Rodzinny Rajd Rowerowy oraz siedmiokilometrowy Rodzinny Rajd Pieszy. Zbiórka uczestników rajdu rowerowego o g. 14 przy leśnej wiacie na tzw. "czarnej drodze" przy drodze powiatowej Zbiczno-Pokrzydowo, a zbiórka uczestników rajdu pieszego na plaży gminnej nad jeziorem Łąki także o g. 14. Na zakończenie uczestnicy obydwu rajdów spotkają się na plaży gminnej nad jeziorem Łąki, gdzie rozpalone zostanie ognisko do upieczenia kiełbasek. Aby wziąć udział w jednym z rajdów, także należy wcześniej zadzwonić do GOKSiR-u pod numer tel. 564-939-370. Są jeszcze miejsca.

Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 29 kwietnia.

Majówkę organizuje wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbicznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie