Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W środę 111 lat skończył Stanisław Kowalski, nie tylko...

Najstarszy Polak kończy 111 lat! Stanisław Kowalski to sportowiec, rekordy bił w Toruniu [zdjęcia]

W środę 111 lat skończył Stanisław Kowalski, nie tylko najstarszy Polak, ale i najdłużej żyjący mężczyzna w historii naszego kraju. W wieku 104 lat rozpoczął starty w zawodach lekkoatletów-mastersów bijąc rekord Europy w kategorii wiekowej 100+ na dystansie 100 metrów - 32.79 sekundy. Najważniejsze sukcesy w sportowej karierze osiągnął w Toruniu - w 2015 roku wywalczył tu dwa złote medale halowych mistrzostw Europy, zarówno na 60 metrów, jak i w pchnięciu kulą. W styczniu o panu Stanisławie znów zrobiło się głośno w mediach, gdy przychodnia w Świdnicy (najstarszy Polak mieszka w tym mieście) opublikowała zdjęcia pokazujące, jak szczepi się przeciwko koronawirusowi. Czytaj także:Niesamowity góralski pałac Kamila Stocha. Tak mieszka mistrz olimpijskiLuksusowe mieszkanie Zbigniewa Bońka. Tak żyje prezes PZPN

Po tę zupę ze słynnego baru ustawiają się kolejki. Odtworzyłam przepis, jest obłędna!