Zbuduj oczko wodne krok po kroku
Bardzo ważnym elementem podczas budowy oczka wodnego jest wybór odpowiednich materiałów. Najbardziej popularnymi tworzywami są folie PCV, tzw. folie basenowe. Nic dziwnego – są dosyć tanie, ekologiczne, odporne na mróz i uszkodzenia oraz łatwo dostosować je do kształtu gruntu. ponieważ z łatwością można dostosować je do kształtu gruntu. Ponadto nie wydzielają szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu możesz hodować podwodne rośliny lub ryby.
Aby woda niestała się błotnista, koniecznie kup filtry oraz pompy. W zależności od wielkości zbiornika wybierzesz filtry ciśnieniowe – w przypadku niewielkich oczek lub modele przepływowe, gdy oczko przekracza kilkanaście metrów kwadratowych. Podstawą jest pompa filtracyjna, do której podłączone są skimmer oraz filtr. Do obsługi oczka wodnego mającego pojemność około 11 m3 poleca się pompę o wydajności 12 000 l/h. Skimmer będzie miał za zadanie zasysać do komory wszelkie zabrudzenia w postaci pyłków, kurzu i liści. Jeśli zdecydujesz się na posadzenie roślin w zbiorniku wodnym, umieść skimmer w pobliżu. Filtr ciśnieniowy oczyszcza wodę mechanicznie i biologicznie, z kolei wbudowana lampa UV ogranicza rozwój glonów nitkowatych. System musi oczywiście zostać podłączony do prądu.
Oczko wodne w ogrodzie - to może Ci się przydać

Tetra
Tetra Pond Algorem 3L-Środek Zwalczający Glony Planktonowe ...
Następnym krokiem będzie wyznaczenie miejsca, w którym ma powstać akwen. Warto zrobić to porządnie, aby późniejsza praca była ułatwiona. Zwróć uwagę, gdzie w Twoim ogrodzie są miejsca nasłonecznione przez cały dzień. Akwen wodny lepiej, żeby nie był przez cały dzień nasłoneczniony, gdyż woda będzie szybko parować i mogą pojawiać się glony. Z kolei pod koroną drzew będzie narażony na spadające liście.