Porażka Sparty Brodnica na zakończenie sezonu III ligi

(FIAŁ)
Gracze Sparty (żółto-czarne stroje) zakończyli sezon III ligi porażką w wyjazdowym meczu z Włókniarzem Kalisz. Paweł Kędzia
Podopieczni Macieja Grzybowskiego przegrali na zakończenie rozgrywek III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W spotkaniu ostatniej kolejki, brodniczanie ulegli na wyjeździe Włókniarzowi Kalisz 1:3.

W trzydziestu ligowych meczach w tym sezonie, Sparta zgromadziła 22 punkty (4 zwycięstwa, 10 remisów, 16 porażek). Brodniczanie zajęli piętnaste miejsce i zostali zdegradowani do IV ligi. Z naszego województwa, do niższej klasy rozgrywkowej spadły także ekipy Elany Toruń, Startu Warlubie i Kujawianki Izbica Kujawska. Utrzymała się jedynie Wda Świecie.

WŁÓKNIARZ KALISZ - SPARTA BRODNICA 3:1 (1:1)
Bramki:
Balogun 3 (44, 79, 82) - Babiarz (12)
SPARTA: Folc - Sugalski, Lamka, Łazowski, Śnieć 2x ż.k. - cz.k. (63') - Zalewski ż, Janczak ż, Stypczyński, Babiarz, Matuszewski - Magdziński (69. Wiśniewski).

Ostatni mecz sezonu w Kaliszu, dla zespołu z Brodnicy rozpoczął się bardzo dobrze. Sparta objęła prowadzenie w 12. minucie, kiedy to po zagraniu Zalewskiego trafił Babiarz. Potem goście zaczęli skupiać się na grze w defensywie, jednak przed przerwą dali się zaskoczyć i strzałem z dystansu, Folca pokonał Balogun. Po przerwie, zespół z Kalisza ruszył do ataków, jednak nie byli oni w stanie pokonać bramkarza gości, którzy ostatnie 25 minut meczu kończyli w dziesiątkę. Po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce boisko musiał opuścić Śnieć.

To podłamało gości, którzy w ostatnich dziesięciu minutach stracili jeszcze dwa gole, a oba strzelił Balogun. Od tego momentu, gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie.