Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat brodnicki. Podaruj 1,5 proc. podatku organizacji pożytku publicznego [lista]

Monika Smól
Monika Smól
Oto lista organizacji pożytku publicznego z powiatu brodnickiego, uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok --->>>
Oto lista organizacji pożytku publicznego z powiatu brodnickiego, uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok --->>>archiwum Polska Press
Za dwa tygodnie rozpoczniemy składanie rocznych deklaracji podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1,5 proc. podatku jednej z 373 organizacji pożytku publicznego (OPP) działających w województwie kujawsko-pomorskim. Przedstawiamy dane tych z powiatu brodnickiego.

Zobacz wideo: Wiosnę w Kujawsko-Pomorskiem mamy w środku zimy

od 16 lat

- Wskazanie w rocznym zeznaniu podatkowym organizacji, której chcemy przekazać półtora procent podatku nic nas nie kosztuje, jest za to ważnym wsparciem dla pozarządówek, dla których liczy się każda złotówka. Szczególnie zachęcam do wspierania tych, działających w naszym regionie - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W 2022 roku mieszkańcy naszego województwa przekazali 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz stowarzyszeń non profit ponad 47,1 mln złotych. Co roku jesteśmy hojniejsi dla pozarządówek – to o blisko 6 mln złotych więcej niż w poprzednim rozliczeniu.

Wykaz został sporządzony przez Narodowy Instytut Wolności na podstawie ogólnopolskiej listy organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022, która dostępna jest na stronie instytutu.

Jak przekazać 1,5 proc. podatku?

W deklaracji podatkowej należy wpisać numer KRS organizacji, której chcemy pomóc. Dodatkowo można także wskazać konkretny cel, na który przekazuje się 1,5 proc. podatku, np. ratowanie życia konkretnego podopiecznego fundacji lub wsparcie konkretnej placówki.

Od 2018 roku podatnicy nie muszą już wypełniać wniosków ani deklaracji by rozliczyć PIT. Robi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, a przygotowane zeznanie jest dostępne na portalu podatkowym. Podatnik może je elektronicznie zweryfikować, zaakceptować, poprawić i uzupełnić. Można też całkowicie odrzucić deklarację i rozliczyć się samodzielnie. W przypadku, gdy do 2 maja PIT pozostanie bez zmian, zostanie uznany za zaakceptowany. Jeśli w poprzednim roku podatnik przekazywał wskazanej OPP swój 1 proc., organizacja ta będzie wpisana w PIT automatycznie (o ile dana OPP nadal znajduje się ogólnopolskim wykazie). W przypadku chęci zmiany organizacji lub celu szczegółowego należy wybrać je z listy dostępnej w ramach e-PIT.

Sprawdźcie wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok.

Zobaczcie na slajdach dane organizacji pożytku publicznego z powiatu brodnickiego

Trwa głosowanie...

Czy wyższe mandaty wpłyną na bezpieczeństwo na drogach?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo

Materiał oryginalny: Powiat brodnicki. Podaruj 1,5 proc. podatku organizacji pożytku publicznego [lista] - Brodnica Nasze Miasto

Wróć na brodnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto