Ścieżka rowerowa z Brodnicy do Osieka, drogi w Karbowie i Kruszynkach. Co jeszcze? Inwestycje drogowe w Gminie Brodnica

(kat)
11 milionów złotych - tyle planuje wydać w tym roku Gmina Brodnica. Na co? Chodzi o planowane inwestycje drogowe.

Ścieżka rowerowa Brodnica - Osiek

Inwestycja, na którą czekają mieszkańcy od dłuższego czasu, to budowa ścieżki rowerowej z Brodnicy do Osieka.

- Budowa największej z inwestycji ścieżki z Brodnicy do Osieka jest już bardzo zaawansowana. Wykonawca Transbruk Barczyński Sp. z o.o. wykonał już około 25 proc. zadania - stan na 30 kwietnia 2020 - czytamy na www.brodnica.ug.gov.pl

Koszt inwestycji (realizowanej przy współpracy miasta oraz Gminy Osiek), to ok. 5 mln złotych.
Jak już informowaliśmy:
Inwestycja obejmuje budowę ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od miejscowości Osiek, przez miejscowość Gorczenica do Ronda Warszawskiego w Brodnicy. Początek ścieżki pieszo rowerowej zlokalizowano w Brodnicy - na skrzyżowaniu ulic Podgórnej Długiej Al. Józefa Piłsudskiego (Rondo Warszawskie), na wlocie ulicy Podgórnej. Ścieżka łączy się w tym miejscu z istniejącymi ciągami pieszym i rowerowym.
Na początkowym odcinku (około 300 m) planuje się ścieżkę bezpośrednio przy krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej, po jej prawej stronie. Na dalszym odcinku przebieg ścieżki planuje się w odsunięciu od jezdni, za rowami i skarpami drogi wojewódzkiej. W niektórych miejscach, ze względu na niekorzystne ukształtowanie lub zagospodarowaniem terenu, ścieżkę planuje się zbliżyć do jezdni drogi wojewódzkiej w odległości minimum 0,5 m od krawędzi jezdni. Koniec odcinka - w miejscowości Osiek, z dowiązaniem do istniejącego chodnika.
W rejonach przejść dla pieszych ułożone będą płyty typu "FOCUS" z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych korzystających z przejścia. Powstanie też oświetlenie drogowe, w projekcie uwzględniono również wycinkę drzew i krzewów.

Jakie jeszcze inwestycje drogowe planuje w najbliższym czasie Gmina Brodnica?
W pierwszej połowie sierpnia powinny zakończyć się prace związane z przebudową blisko trzykilometrowego odcinka drogi Szczuka Cielęta (ostatni odcinek). Wartość zadania, które realizuje Zakład Drogowo Budowlany z Rogowa wynosi ponad 1,6 miliona złotych.
Pod koniec kwietnia przedstawiciele gminy podpisali umowy dot. poprawy infrastruktury drogowej na terenie Gminy Brodnica. Pierwsza z umów dotyczy przebudowy zatoki autobusowej w centrum Karbowa tj. w ciągu drogi powiatowej relacji Żmijewo Karbowo.

- Zadanie obejmuje budowę zatoki autobusowej, peronu i chodnika. Wykonawcą jest firma "Mi-Le-An", mgr Anna Moczadło z Nowego Miasta Lubawskiego a wartość robót opiewa na kwotę około 53 tysięcy złotych - czytamy na stronie gminy.

- Kolejne dwie umowy zostały zawarte z Przedsiębiorstwem Drogowo Budowlanym Sp. z.o.o z Brodnicy i obejmują one przebudowę drogi gminnej ulicy Małgorzatka w Karbowie o długości 510 metrów oraz przebudowę 980 metrów nawierzchni jezdni ulicy Wąwozowej w Karbowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Jęczmienną. W ramach zadań powstaną jezdnie z betonu asfaltowego, zjazdy oraz elementy odwodnienia. Wartość umów zawartych z Przedsiębiorstwem Drogowo Budowlanym wynosi 530 tysięcy złotych. Termin wykonania dla wszystkich wyżej wymienionych zadań przypada na dzień 8 czerwca 2020 r. - informują urzędnicy.
Również pod koniec kwietnia rozstrzygnięty został przetarg na budowę czterech dróg na osiedlu domów jednorodzinnych w Kruszynkach (ul. Perłowa, Szafirowej, Turkusowej i Bursztynowej). Zadanie będzie polegało na wykonaniu: ponad kilometra kanalizacji deszczowej, około kilometra nowych dróg z kostki brukowej i zjazdy do nieruchomości. Koszt prac, to ok. 1,6 miliona złotych.

Fot. https://www.facebook.com/adam.zalewski.505

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie