Sportis i Wda pierwszymi liderami. Remisowe derby Bydgoszczy. Podsumowanie 1. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej [zdjęcia, bramki]

Marcin Gołembiewski
W weekend 1-2 sierpnia i w środę odbyło się 9 meczów na inauguracje 4. ligi kujawsko pomorskiej w sezonie 2020/21. Pierwszymi liderem tabeli zostały Wda Świecie i Sportis Łochowa, które wbiły rywalom po 6 goli. Hat-tricka zanotował Marcin Krzywicki (pierwszy lider klasyfikacji strzelców na którą wpisało się 29 zawodników). Udanie rozgrywki rozpoczęły włocławskie ekipy, które potwierdziły trzecioligowe aspiracje. Mimo osłabienia Zawisza w doliczonym czasie gry wyrównał w derbach Bydgoszczy.

Chemik Moderator dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale Zawisza grając już w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Kamila Żylskiego doprowadził do wyrównania. W 5. minucie doliczonego czasu gry na 2:2 strzelił Tomasz Prejs.

Pierwszą w bramkę w nowym sezonie w 4. lidze kujawsko pomorskiej zdobył Robert Ziółkowski tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie. Lider dopiero po przerwie strzelił 5 goli i pewnie zainkasował komplet punktów.

Włocłavia nie dała szans w Izbicy Kujawskiej Kujawiance. Dwa gole zdobył wychowanek Lidera młodzieżowiec Adam Kujawski, który po trzech sezonach w Polonii Warszawa wrócił do Włocławka. Na listę strzelców wpisali się też król strzelców z minionego sezonu Łukasz Witucki oraz Kamil Kuropatwiński, wychowanek Kujawianki.

Natomiast Łukasz Zapała nowy bramkarz Włocłavii od pięciu meczów w 4. lidze jest niepokonany. Gola nie wpuścił już od 486 minut. Tym samym pobił rekord Daniela Osieckiego (Lech Rypin), który czyste konto zachował w minionym sezonie przez 417 minut.

Z beniaminków wygrał, jak na razie tylko Kujawiak Lumac Kowal.

Niespodzianką kolejki była porażka Legii przed własną publicznością. Kluczowa dla losów spotkania była sytuacja z 51 minuty kiedy to Michał Piernik bramkarz Cuiavii obronił rzut karny wykonywany przez Rafała Etmańskiego. Dwie minuty po zdobyciu drugiej bramki Cuiavia strzeliła trzecią, ale sędzia jej nie uznał, mimo iż piłka przekroczyła linię bramkową. Widać to wyraźnie na skrócie meczu, który poniżej prezentujemy.

Oto wyniki, strzelcy i bramki z niektórych spotkań. W sumie można zobaczyć 22 z 38 goli zdobytych w 9. meczach 1. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej.

4. liga kujawsko pomorska, sezon 2020/21 - 1. kolejka - 1 sierpnia

Pogoń Mogilno - Sparta Brodnica 1:1 (1:1)

Bramki: Błażej Duszyński (13, karny) - Oskar Brzuszczak (22)

Kujawianka Izbica Kujawska - Włocłavia Włocławek 0:4 (0:1)

Bramki: Adam Kujawski 2 (19, 48), Łukasz Witucki (52), Kamil Kuropatwiński (74)

Sportis Łochowo - KS Brzoza 6:1 (4:0)

Bramki: Marcin Krzywicki 3 (45+3, 63, 81, karny), Robert Frasz 2 (10, 41, karny), Dawid Tomczak (38) - Łukasz Retlewski (55)

Legia Chełmża - Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław 1:2 (1:1)

Bramki: Michał Horna (11) - Dawid Jastrzębski (13), Jakub Nowakowski (61)

Zawisza Bydgoszcz - Chemik Moderator Bydgoszcz 2:2 (0:1)

Bramki: Kamil Żylski (75), Tomasz Prejs (90+5) - Maciej Kot 2 (20, 82)

Lider Włocławek - Orlęta Aleksandrów Kujawski 5:0 (0:0)

Bramki: Robert Ziółkowski 2 (46, 74), Krystian Stolarczyk (57), Patryk Miarka (81), Jakub Perek (88)

Unia Gniewkowo - Chełminianka Chełmno 2:1 (1:0)

Bramki: Michał Piotrowski (9, wolny), Kamil Fajkowski (89) - Piotr Gross (55)

4. liga kujawsko pomorska, sezon 2020/21 - 1. kolejka - 2 sierpnia

Kujawiak Lumac Kowal - Start Pruszcz 2:1 (1:0)

Bramki: Dawid Kwiatkowski (27), Mikołaj Jakubowski (49) - Mikołaj Prybiński (82)

4. liga kujawsko pomorska, sezon 2020/21 - 1. kolejka - 5 sierpnia

Wda Świecie - Lech Rypin 7:1 (1:1)

Bramki: Wojciech Ernest 2 (37, karny, 47, karny), Karol Maliszewski 2 (51, 71), Bartosz Czerwiński 2 (61, 75) - Adrian Kowalski (43)

BKS Bydgoszcz - pauza.

Trwa głosowanie...

Czy Włocłavia Włocławek awansuje do 3. ligi?

BKS Bydgoszcz

W 1. kolejce IV ligi w derby Bydgoszczy Zawisza zremisował z Chemikiem Moderatorem 2:2. Bramki dla zawiszan zdobyli Kamil Żylski (75) i Tomasz Prejs (90+5), a dla chemików oba trafienia zaliczył Maciej Kot (20, 82).