Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stracił prawo jazdy - za przekroczenie prędkości. 26-latek pędził przez Mroczno. Natknął się na policyjny patrol

OPRAC.:
Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska
KPP NML/Archiwum/Zdjęcie ilustracyjne
Patrol nowomiejskiej policji prowadził pomiar prędkości w Mrocznie (w miejscu naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa).

- Prędkość nadmierna i przekroczona ponad tą dozwoloną jest najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego nowomiejscy policjanci regularnie prowadzą kontrole prędkości osiąganych przez kierowców - przypomina Ludmiła Mroczkowska z KPP w NML.

W środę, 17 czerwca kolejny kierowca stracił prawo jazdy z powodu rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. To już 21 taki przypadek w tym roku.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego podczas codziennej służby prowadzą pomiary prędkości na terenie całego powiatu.

- Patrol ogniwa ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w Mrocznie, w miejscu, które już kilkakrotnie było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń jako miejsce w którym właśnie prędkość jest przekraczana. Policyjny pomiar wskazał, że kierujący fiatem ducato przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h - informują policjanci z KPP NML.

26-letni mieszkaniec województwa lubelskiego został zatrzymany przez policjantów, którzy zatrzymali mu prawo jazdy, został on także ukarany mandatem karnym oraz wzbogacił się o 10 punktów karnych.

KPP w NML przypomina.
Fakty w pigułce:
W minionym 2019 roku nowomiejscy policjanci ujawnili 7240 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwo w komunikacji, aż 3998 przypadków dotyczyło przekroczenia prędkości.
W 41 przypadkach, były to przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dla właśnie tylu kierowców skończyło się to zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres co najmniej 3 miesięcy.
Od początku tego roku nowomiejscy policjanci ujawnili 21 przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Trwa głosowanie...

Czy kary za jazdę po po pijanemu są wystarczające

Pamiętajmy:
Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.
Im większa prędkość pojazdu tym:

gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy, pasażerów oraz osób postronnych. *

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brodnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto