Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces Fundacji Brama Epok i grupy "Dorośli dzieciom". Z młodzieżą ze Szczuki wzięli udział w wyjątkowym projekcie historycznym

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Młodzież podczas spaceru historycznego w Szczuce
Młodzież podczas spaceru historycznego w Szczuce Nadesłane/Joanna Kalenik
Grupa nieformalna "Dorośli dzieciom", której liderem była Zofia Matuszewska i Fundacja Brama Epok uzyskały drugie miejsce w konkursie na najlepszą inicjatywę Inicjuj z FIO w regionie. Grupa i fundacja wspólnie zorganizowały projekt "Wracamy do normalności patrząc w przeszłość". Sprawdzamy, na czym polegał.

Dlaczego chodziki to zły wybór dla dziecka? "Bardzo często kończy się to rehabilitacją"

"Dorośli dzieciom" i Fundacja Brama Epok zajęły drugie miejsce w konkursie na najlepszą inicjatywę Inicjuj z FIO w regionie

W ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce 15 września 2020 r. wzięli udział w warsztatach "Świat moich emocji" prowadzonych przez Paulinę Dettlaff Kiwałę z Fundacji Manufaktura Kreatywnego Rozwoju - Ośrodek Akademii JA "Świat Emocji" w Wąbrzeźnie, która wskazywała, w jaki sposób młodzież może sobie radzić z emocjami.

- Tego samego dnia miał miejsce "Spacer z historią". Uczniowie opisywali budynki, które już nie istnieją lub zmieniły przeznaczenie. Odwiedzili teren kościoła, były rozmowy z najstarszymi mieszkańcami oraz odczytywanie pomnikowych inskrypcji. Młodzież - uczniowie klasy VII wykazali się dociekliwością i zainteresowaniem

- mówi o spacerze w Szczuce Joanna Kalenik z Fundacji Brama Epok.

Uczestnicy spaceru przygotowali projekt mapy Szczuki. - Została ona wydrukowana w formie broszury z historią miejscowości, jak i samego projektu. Zdjęcia wykonała Dominika Barczak - podkreśla Joanna Kalenik.

Ostatnim etapem projektu było malowanie muralu w szkole, który wykonała Magdalena Bazelak z Bydgoszczy.

W konkursie na najlepszą inicjatywę, w którym Fundacja Brama Epok z grupą nieformalną "Dorośli dzieciom" zajęły drugie miejsce brały udział grupy, które organizowały inicjatywy na terenie kilku powiatów: brodnickiego, wąbrzeskiego, grudziądzkiego, chełmińskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego, nakielskiego, żnińskiego. Pierwsze miejsce zajęła grupa nieformalna Bliżej Kultury Stowarzyszenia "Kierunek Więcbork" z projektem "Zacznij od Bacha", a niższe miejsca w konkursie zajęły m.in. takie inicjatywy jak świetlica z pomysłem czy lekcje pszczelarza i zielarza.

Projekt Inicjuj z FIO 2.0. jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Operatorem programu jest Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

Młodzież podczas spaceru historycznego w Szczuce

Sukces Fundacji Brama Epok i grupy "Dorośli dzieciom". Z mło...

Trwa głosowanie...

Godziny dla seniorów powinny zostać zlikwidowane?

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brodnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto