Świetny występ Mateusza Zagórskiego w Toruniu

KAT
Mateusz Zagórski z trenerem - Zenonem Rosińskim (MUKL)
Mateusz Zagórski z trenerem - Zenonem Rosińskim (MUKL) nadesłane
Mateusz Zagórski, reprezentant brodnickiego MUKL zajął drugie miejsce w trójboju sprinterskim. Zawody zorganizowano w Toruniu.

- To był rewelacyjny występ - mówi Zenon Rosiński, trener. - Gdyby nie wiatr, wynik mógł być jeszcze lepszy - dodaje.

Mateusz zajął czwarte miejsce na 60 metrów (7.06), trzecie na 100 metrów (10.99) i drugie na 200 metrów (21.30 - wynik o jedną setną sekundę gorszy niż jego rekord życiowy). Wyniki te dały mu drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Przypomnijmy, że w miniony weekend, podczas ekstraklasy w Krakowie Mateusz zajął pierwsze miejsce na 200 metrów (21.38) i drugie na 400 metrów (47.58). W ten sam weekend, w Słupsku (zawody makroregionu młodzików) startowali inni zawodnicy MUKL. Julia Konicka była czwarta na 300 m (44.78), Łukasz Magalski - ósmy na 300 m (47.74), a Jadwiga Sarnowska - dwunasta na tysiąc metrów (3.29,200). - To były jak na razie ostatnie zawody. Teraz czas na chwilę odpoczynku i dalsze treningi oraz przygotowania do kolejnych zmagań - mówi trener.