Pogoda na Sylwestra 2022: Brodnica
Sylwester 2022 zapowiada się deszczowy. Meteorolodzy przewidują, że w Brodnicy może spaść deszcz. Jeden z przesądów dotyczących Sylwestra brzmi: "Jaki Sylwester, taki cały rok". Oby nie sprawdziło się, to w przypadku pogody!
Pogoda w Brodnicy: 1.01.23
- Temperatura w ciągu dnia: 13°C.
- Temperatura w nocy: 8°C.
- Wiatr: 24 km/h
- Kierunek wiatru: południowo-zachodni.
- Prawdopodobieństwo opadów: 0%.
ZOBACZ KONIECZNIE
Sprawdź, co Ci się spodoba
kup teraz

Tommy Hilfiger Sukienka codzienna Punto Skater KG0KG07022 M Różowy...
kup teraz

KARL LAGERFELD Sukienka codzienna Z12225 M Czarny Regular Fit
kup teraz

KARL LAGERFELD Sukienka codzienna Z12218 S Różowy Regular Fit
kup teraz

KARL LAGERFELD Sukienka dzianinowa Z12219 S Granatowy Regular Fit
kup teraz

KARL LAGERFELD Sukienka codzienna Z12203 D Czarny Regular Fit
kup teraz

Calvin Klein Jeans Sukienka dzianinowa Gradient Monogram IG0IG01677...
kup teraz

Calvin Klein Jeans Sukienka codzienna Hero Logo IG0IG01973 Biały...
kup teraz

Calvin Klein Jeans Sukienka codzienna Hero Logo IG0IG01973suki...
kup teraz

Calvin Klein Jeans Sukienka codzienna Overlap IG0IG01959 Beżowy...
kup teraz

Tommy Hilfiger Sukienka codzienna KG0KG07016 D Granatowy Regular Fit
kup teraz

MICHAEL KORS KIDS Sukienka elegancka R12129 M Czarny Regular Fit
kup teraz

Tommy Hilfiger Sukienka codzienna Varsity KG0KG07012 D Granatowy...
kup teraz

Tommy Hilfiger Sukienka elegancka Rose Print KG0KG07021 D Granatowy...
kup teraz

EA7 Emporio Armani Sukienka tenisowa 3LTA61 TJCUZ 1410 Różowy Slim Fit
W jaki dzień wypada Sylwester 2022?
W tym roku Sylwester wypada w sobotę. Pamiętaj, by mieć to na uwadze, jeśli planujesz dłuższe wolne. Możesz chcesz wziąć wolne w dniu Sylwestra lub przed? A może planujesz kilka dni wolnego po Sylwestrze? To świetna okazja, by wziąć dłuższe wolne i odpocząć.
Sylwester: zwyczaje i przesądy
Sylwester to święto obchodzone 31 grudnia. Świętujemy wtedy koniec starego roku i początek nowego roku. Świętowanie polega na zabawie w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. O północy wznoszony jest toast za powodzenie w nadchodzącym roku. Toast wznoszony jest kieliszkiem szampana. O tej godzinie zwykle oglądamy również fajerwerki.
Zwyczaj obchodzenia Sylwestra narodził się na przełomie XIX i XX wieku. Z początku świętowały jedynie bogatsze warstwy społeczeństwa. Dopiero z czasem Sylwestra zaczęli obchodzić również ubożsi ludzie.
Z nocą sylwestrową związane są różne zwyczaje. Głównymi tradycjami są: wznoszenie toastu szampanem o północy, oglądanie pokazów fajerwerków oraz zabawa sztucznymi ogniami. Jednak oprócz nich są również inne zwyczaje. Czym możesz urozmaicić Sylwestra?
- zapewnienie sobie finansowej płynności - z samymi finansami związanych jest kilka przesądów. Przede wszystkim powinno się spłacić wszelkie długi przed końcem starego roku. Drugi związany jest ze zwyczajem wkładania łuski karpia, co często robi się w Wigilię. Natomiast zabawą, którą można zrobić w Sylwestra, to włożenie jajka do przezroczystego pojemnika z zimną wodą. O godzinie 12 w Nowy Rok sprawdź, ile bąbelków jest na jajku. Duża ilość zwiastuje dużo pieniędzy!
- zapewnienie sobie szczęścia i dostatku - jednej z przesądów mówi o tym, by nie sprzątać w Sylwestra. Powinno się to zrobić wcześniej, a śmieci wynosić tylnymi drzwiami. Powinno się zadbać o to, by lodówka w Sylwestra była pełna, ponieważ zapewni to dobrobyt w Nowym Roku. W Sylwestra nie powinno się również wywieszać prania.
- zapewnienie sobie miłości - jak wiadomo, jaki Sylwester, taki cały rok. Dlatego powinno się dołożyć wszelkich starań, by impreza była udana. Podobno założenie nowej bielizny bez ściągania metki, zapewnia powodzenie u płci przeciwnej. Natomiast singielki po północy powinny wsłuchać się w rozmowy, a pierwsze usłyszane imię będzie imieniem przyszłego wybranka.
- zapewnienie lepszego roku niż mijający - wszelkie niepowodzenia powinno się spisać na czerwonych kartkach, a następnie spalić je. O północy najstarsza osoba powinna otworzyć drzwi lub okno, aby wypuścić stary rok i wpuścić nowy z pozytywną energią.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii