Tak zmieniła się Brodnica w ciągu ostatnich 100 lat. Zobacz miasto na starych pocztówkach oraz aktualne zdjęcia tych miejsc

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Na brodnickim rynku i w naszej galerii można zobaczyć zdjęcia Brodnicy wykonane w tych samych miejscach w 1920 r. i 2020 r.
Na brodnickim rynku i w naszej galerii można zobaczyć zdjęcia Brodnicy wykonane w tych samych miejscach w 1920 r. i 2020 r. Wystawę na brodnickim rynku sfotografowała Karina Knorps-Tuszyńska
Udostępnij:
Wiosną 2022 r. na brodnickim rynku, tak jak w poprzednim roku, pojawiła się wystawa, w ramach której można zobaczyć zdjęcia Brodnicy z 1920 r. oraz wykonane w tych samych miejscach fotografie z 2020 r. Wystawa została przygotowana przez Urząd Miejski w Brodnicy i Muzeum w Brodnicy, a zdjęcia do niej w 2020 r. wykonał Stanisław Meyer.

Brodnica na starych pocztówkach kontra aktualne zdjęcia

Na brodnickim rynku możemy obejrzeć wystawę "Brodnica dawniej i dziś", w ramach której zaprezentowano zdjęcia wykonane ok. 1920 r., a pochodzące ze zbiorów Muzeum w Brodnicy oraz aktualne zdjęcia tych miejsc, wykonane w 2020 r.

Archiwalne zdjęcia, które znalazły się na pocztówkach wykonali: Wilhelm Lubrecht, Johann Fentrop, Artur Schreiber, Anastazy von Kozlowsky oraz Paul Kamstiess, a aktualne zdjęcia zrobił Stanisław Meyer.

- Wystawa pokazuje miasto w 1920 r. i miasto w 2020 r. Wystawa była zorganizowana na stulecie odzyskania niepodległości i powrotu Brodnicy do macierzy. Stare zdjęcia pokazujące Brodnicę w okolicy roku 1920 pochodzą z widokówek, których potężną kolekcję gromadzi w tej chwili Muzeum w Brodnicy, natomiast zdjęcia Brodnicy współczesnej wykonał Stanisław Meyer. Starał się ustawić aparat fotograficzny dokładnie w tym samym miejscu, w którym autor zdjęcia, które później był wykorzystane na widokówkach, stał 100 lat wcześniej

- mówi Marian Marciniak, dyrektor Muzeum w Brodnicy.

Zdjęcia można oglądać na brodnickim rynku, ale można je także zobaczyć w naszej galerii. Zobaczcie, jak w ciągu 100 lat zmieniła się Brodnica:

Na brodnickim rynku i w naszej galerii można zobaczyć zdjęcia Brodnicy wykonane w tych samych miejscach w 1920 r. i 2020 r.

Tak zmieniła się Brodnica w ciągu ostatnich 100 lat. Zobacz ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie