Takie są zasady kontroli zwolnienia lekarskiego w domach. Kto musi uważać? [23.03]

MW
Zakład Ubezpieczeń Społecznych większość spraw z klientami załatwia listownie lub w placówkach Zakładu albo poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Osobiste odwiedzenie klientów przez pracowników ZUS w ich domach jest wyjątkowo rzadkie. 

Wyjaśniamy kiedy pracownik ZUS może zapukać do naszych drzwi Szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych większość spraw z klientami załatwia listownie lub w placówkach Zakładu albo poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Osobiste odwiedzenie klientów przez pracowników ZUS w ich domach jest wyjątkowo rzadkie. Wyjaśniamy kiedy pracownik ZUS może zapukać do naszych drzwi Szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii. 123 RF/Pixabay
Udostępnij:
ZUS większość spraw z klientami załatwia listownie lub w placówkach Zakładu albo poprzez internet. Osobiste odwiedzenie klientów przez pracowników ZUS w ich domach jest wyjątkowo rzadkie. Wyjaśniamy kiedy pracownik ZUS może zapukać do naszych drzwi.

Jedną z sytuacji, w której pracownik ZUS może zapukać do naszych drzwi to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich.

- Kontrola polega na sprawdzeniu czy zwolnienie wykorzystywane jest prawidłowo, tzn. osoba korzystająca ze zwolnienia, a tym samym świadczenia chorobowego, nie świadczy pracy lub nie wykonuje innych czynności, które są niezgodne z zaleceniami lekarza i mogą utrudnić powrót do zdrowia - mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W tych sytuacjach pracownik ZUS może nas odwiedzić w domu - lista

Mówiąc wprost czy chory w czasie pobytu na L4 stosuje się do wskazań lekarza, a nie np. pracuje, remontuje mieszkanie czy wykonuje inne prace, które mogłyby wydłużyć powrót do zdrowia.Kto jeszcze może spodziewać się kontroli? Zobaczcie szczegóły w naszej poniższej galerii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Najbardziej poważne zawody według Polaków ZOBACZ RANKING

Wideo

Materiał oryginalny: Takie są zasady kontroli zwolnienia lekarskiego w domach. Kto musi uważać? [23.03] - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie