Tygodniowy przegląd prasy (Brodnica, 4.10-10.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Brodnicy

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.10 do 10.10.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.10 do 10.10.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Brodnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.10 a 10.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Abonament RTV. Olbrzymie kary dla dłużników? Tak nas chcą kontrolować! Stawki wzrosną już w 2021 roku! Oto szczegóły! [11.10.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Brodnica od 4.10 do 10.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Abonament RTV. Olbrzymie kary dla dłużników? Tak nas chcą kontrolować! Stawki wzrosną już w 2021 roku! Oto szczegóły! [11.10.2020]

Abonament RTV to ciągle bardzo gorący temat w Polsce. Ostatnio dowiedzieliśmy się o kolejnych planowanych podwyżkach. Jak to będzie wyglądać w 2021 roku? Za legalne oglądanie telewizji i słuchanie radia w przyszłym roku zapłacimy prawie 20 zł więcej. Roczna opłata wzrośnie z 245,15 zł do 264,60 zł za odbiornik radiowy i telewizyjny. Wzrosną też stawki abonamentu RTV uiszczane miesięcznie lub półrocznie. I co najważniejsze, nie ma żadnych planów likwidacji tych opłat. Poznajcie szczegóły w artykule poniżej.

📢 Osoby o tym imieniu to idealni kochankowie. Jesteś na liście? [ranking - 11.10.2020 r.]

Czy myślicie, ze nasze imię może mieć wpływ na nasz charakter? Czy to możliwe, ze nasze życie jest takie właśnie ze względu na imię? Wydaje się niemożliwe? Tym razem przygotowaliśmy dla Was ranking osób, które są najlepsze w łóżku. Zobaczcie, kto będzie najlepszym kochankiem.

📢 Alimenciarze z kujawsko-pomorskiego poszukiwani przez policję [zdjęcia - 11.10.2020 r.]

Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 9 października 2020. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy poszukuje kilkudziesięciu osób z regionu, które uporczywie uchylają się od płacenia alimentów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad 10,2" 32GB Wi-Fi Srebrny (MYLA2FDA)


Apple New iPad 10,2" 128GB Wi-Fi Srebrny (MYLE2FDA)


Tygodniowa prasówka 4.10-10.10.2020 Brodnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Brodnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Umów się na wymianę opon! W Brodnicy pierwsze przymrozki 2020. Lista wulkanizatorów w okolicy

Sprawdź, czy juz należy wymienić opony na zimowe w Brodnicy. Jaka będzie temperatura w najbliższych 10 dniach? To sprawdzisz u nas. Informujemy również, czy w tym okresie w Brodnicy spadnie śnieg. Podsumowując te informacje, będziesz wiedzieć, czy w Brodnicy należy umówić się już na wymianę opon na zimowe. A gdy będziesz wiedzieć, że zima 2020 za pasem, w tym artykule sprawdzisz, gdzie warto wymienić opony w okolicy. Prezentujemy tu listę zakładów wulkanizacyjnych w Brodnicy, w których inni kierowcy polecają wymianę opon.

📢 Okolice Brodnicy. Niebezpieczne miejsca na drogach powiatu brodnickiego. Tam kierowcy muszą uważać! Zobaczcie zdjęcia

Wybraliśmy niebezpieczne miejsca na terenie powiatu brodnickiego, przez które przejeżdżając kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Przygotowując zestawienie braliśmy pod uwagę liczne wypadki oraz stłuczki w tych miejscach. Kierowco, warto zwolnić przejeżdżając przez te miejscowości!

📢 Brodnica. Wybrano najlepszy głos Brodnica Pop Festiwal 2020. Sprawdźcie, kto wygrał!

Brodnicki Dom Kultury, organizator Brodnica Pop Festival 2020 ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Nailah Vitha, która wykonała utwór "Fuel to Fire" z repertuaru Agnes Obel zdobyła 1. miejsce w konkursie na najlepszy głos Brodnica Pop Festival, a zarazem otrzymuje nagrodę w wysokości 1 tys. 500 zł.

📢 Tragiczny wypadek w Osieku w powiecie brodnickim. Jedna osoba zginęła

Tragedia na drodze wojewódzkiej 560 w powiecie brodnickim. Między miejscowością Osiek a Obórki w powiecie brodnickim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba nie żyje.

📢 Brodnickie Wodociągi inwestują. Mieszkańcy nie będą narzekać na zbyt długie usuwanie napraw, a pracownikom będzie łatwiej. Zobaczcie zdjęcia

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Brodnicy kupiło kolejny samochód, który ma wesprzeć pracowników spółki podczas pracy w terenie. Choć spółka posiada już dwa auta do czyszczenia sieci kanalizacyjnej, w dodatku większe, nowo zakupiony samochód ma być ich uzupełnieniem i służyć m.in. do oczyszczania sieci w osiedlowych, wąskich uliczkach, do których dotychczas posiadane auta miały problem z dotarciem.

📢 Kujawsko-Pomorskie. Najzabawniejsze nazwy ulic w naszym województwie [zdjęcia - 8.10.2020 r.]

Nadawanie nazw ulicom i placom należy do uprawnień rad narodowych miast, osiedli i gromad. Niektóre jednak nazwy są wyjątkowo zaskakujące. Wyszukaliśmy dla Was najzabawniejsze nazwy ulic w województwie kujawsko-pomorskim. Zobaczcie.

📢 Mandat za brak maseczki w samochodzie. Nawet 30 tys. zł kary za jazdę bez maseczki. Jak postępować, by uniknąć mandatu? 11.10.2020

Mandat za brak maseczki w samochodzie? Wraz z wzrostem liczby przypadków koronawirusa w Polsce, silniej egzekwowane będą przepisy mające zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się. Ile wynosi mandat za brak maseczki w samochodzie? Jak wysoką karę trzeba zapłacić? W jakich sytuacjach noszenie maseczki w samochodzie nie jest konieczne?

📢 Wypadek w Kurzętniku w powiecie nowomiejskim. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR. Zobaczcie zdjęcia

Najpierw strażacy, a następnie ratownicy z dwóch zespołów ratownictwa medycznego udzielali pomocy uczestnikom wypadku na drodze krajowej nr 15 w Kurzętniku. Jedną poszkodowaną osobę zabrano śmigłowcem LPR i przewieziono do szpitala.

📢 Głosowanie na najlepszy głos Brodnica Pop Festival 2020. Zobaczcie zdjęcia i posłuchajcie nagrań!

Zostały ostatnie godziny, żeby zagłosować na najlepszy głos II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "Brodnica Pop Festival" 2020, organizowanego przez Brodnicki Dom Kultury. Nagrodę Publiczności przyznają właśnie Państwo, a my podpowiadamy, jak to zrobić!

📢 Wypadki w pracy w Kujawsko-Pomorskiem! Gdzie było najgorzej? Aż 22 przypadki: Brodnica, Toruń, Wąbrzeźno....

Do 22 wypadków w pracy doszło we wrześniu w Kujawsko-Pomorskiem Poparzona twarz i ręka - to wynik porażenia prądem, którego doznał w zakładzie WOK przy ul. Podgórnej w Brodnicy młody pracownik. Jest jednym z kilkudziesięciu, którzy ulegli wypadkowi przy pracy we wrześniu. To był naprawdę zły miesiąc w regionie...

📢 Zabójstwo prostytutki i jej klienta pod Bydgoszczą. Jowita była w „fachu” od niedawna. Zwłoki znalazł w lesie grzybiarz

Śledztwo w sprawie podwójnej zbrodni z 2009 roku dokonanej na prostytutce i młodym mężczyźnie obrosło przez lata wątkami pobocznymi. Choć śledztwo jest formalnie umorzone, to policjanci z Archiwum X komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy mają tę sprawę wciąż na uwadze.

📢 Od soboty strefa żółta w całej Polsce. Będą obostrzenia na cały kraj!

Na specjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 10. października strefa żółta zostanie wprowadzona na cały kraj. W całej Polsce będą obowiązywały obostrzenia.

📢 Wypadki w pracy w Kujawsko-Pomorskiem! Gdzie było najgorzej? Aż 22 przypadki: Brodnica, Toruń, Wąbrzeźno....

Do 22 wypadków w pracy doszło we wrześniu w Kujawsko-Pomorskiem Poparzona twarz i ręka - to wynik porażenia prądem, którego doznał w zakładzie WOK przy ul. Podgórnej w Brodnicy młody pracownik. Jest jednym z kilkudziesięciu, którzy ulegli wypadkowi przy pracy we wrześniu. To był naprawdę zły miesiąc w regionie...

📢 Nowe strefy żółte i czerwone w Polsce. Wiele powiatów z Kujawsko-Pomorskiego może trafić na listę

Koronawirus nie odpuszcza. W Polsce od kilku dni odnotowywane są rekordowe dane dotyczące liczby osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa i coraz więcej zgonów osób zakażonych. Ministerstwo Zdrowia już w czwartek (8.10) ogłosi kolejne miasta i powiaty, w których będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia. Wśród nich może znaleźć się wiele miast z regionu.

📢 Protesty rolników w województwie kujawsko-pomorskim. Tutaj trzeba uważać na utrudnienia!

Rolnicy w całej Polsce prowadzą akcje protestacyjne i informacyjne dotyczące ustawy o ochronie zwierząt. Usiłują doprowadzić do odrzucenia tzw. piątki dla zwierząt, którą przyjął Sejm RP. 7 października pojawią się w Bydgoszczy, Sępólnie Krajeńskim, Żyglądzie, prawdopodobnie również z Lipnicy, Strzyżawie, Nowem nad Wisłą. Protesty spowodują utrudnienia na drogach regionu.

📢 Brodnica. Czesława Szymaniak-Schuetz podzieliła się swoją twórczością. Przeczytajcie!

Czytelniczka "Pomorskiej" i "Brodnica Nasze Miasto", Czesława Szymaniak-Schuetz z Brodnicy napisała wiersz dla naszych pozostałych Czytelników, związany z jesienią.

📢 Rolnicy z kilku powiatów strajkowali w Lipnicy w powiecie wąbrzeskim. Powiedzieli nam, dlaczego strajkują! Zobaczcie zdjęcia, wideo

Osiemdziesięciu rolników z powiatów toruńskiego, brodnickiego, wąbrzeskiego i golubsko-dobrzyńskiego spotkało się 7 października na rondzie w Lipnicy na krajowej "15" w gminie Dębowa Łąka w powiecie wąbrzeskim, aby wyrazić swój sprzeciw w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Przez przejeżdżających przez Lipnicę kierowców tirów rolnicy byli często wyzywani, a jeden z mieszkańców gminy Dębowa Łąka w powiecie wąbrzeskim wysiadł nawet do nich z samochodu, aby osobiście przekazać im, jak zdenerwowało go utrudnianie przejazdu. Rolnicy nic sobie z tego nie robili i strajkowali dalej. Nam z kolei powiedzieli, dlaczego strajkują.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie