Wyniki 30. kolejki 3 ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

MC
W 30. kolejce Warta została mistrzem III ligi, mimo iż w 3 ostatnich kolejkach zdobyła tylko 2 punkty.

W derbach Poznania Warta trzy razy doprowadzała do wyrównania i w barażu o II ligę czeka ją dwumecz z Garbarnią. Pierwszy mecz w Krakowie 11.06, a rewanż 15.06 w Poznaniu.

Drugie miejsce zajął Pelikan, który wywalczył tyle samo punktów, ale miał gorszy bilans (wygrał 1:0 na wyjeździe, ale przegrał 1:3 z Wartą u siebie).

Elana została 4. zdegradowanym zespołem z regionu. W sumie spadło już 8 ekip. Zespół z Kalisza utrzyma się pod warunkiem, że awans do II ligi wywalczy Warta.

Wyniki 30. kolejki 3. ligi - tutaj

Elana - Ostrovia 1909 2:1 (1:1)

Bramki: Więckowski (43), Kot (65) - Wacho-wiak (36).
ELANA: Świtalski - Czajkowski, Wróblewski, Vasiutin (15. Michalak), Więckowski - Grudziń-ski (84. Szafran), Karbowski, Maćkiewicz, Kot (75. Marszałek), Born (88. Kacper Jóźwiak) - Aleksandrowicz I.
Pierwsi objęli prowadzenie goście, ale 2 minuty przed końcem 1. połowy gospodarze wyrównali. Wcześniej kontuzji łydki doznał Vasiutin. W 2. połowie miejscowi przeprowadzili kilka składnych akcji, z których jedna zakończyła się trafieniem na wagę 3 pkt. Torunianie zdobyli 9 punktów w ostatnich 3 spotkaniach. Szkoda, że tak późno finiszowali ...

- Chcieliśmy zakończyć sezon zwycięstwem, aby podziękować kibicom za wsparcie. Mimo, iż nie utrzymaliśmy się, to możemy być dumni z dobrze wykonanej pracy - ocenił Łukasz Kierzkowski, nowy trener zespołu z Torunia.

Centra Ostrów - Wda 0:0

WDA: Semrau - Kocieniewski, Gackowski, Igliński - Przesmycki, Prybiński, Frelek I, Kamiński (55. Siekirka), Kruczyński (60. Rożnowski) - Andrzejewski I, Cieśliński (46. Wójtowicz).
Świecianie teoretycznie mogli wskoczyć na 5. miejsce, ale oprócz ich zwycięstwa potrzebne były jeszcze potknięcia Sokoła i Jaroty. Nie udało im się spełnić podstawowego zadania. Trener Grzegorz Wódkie-wicz dał pograć młodzieży. W 1. części wsparł ją powracający do gry po kontuzji Cieśliński. Większość podstawowych piłkarzy oszczędzana była na rewanżowe spotkanie finału Pucharu Polski z Chemikiem. Wda zagrała też innym systemem, z 3 obrońcami (3-5-2). Ostrowia-nie chcieli pożegnać się z III ligą honorowo. Zależało im na wygranej. W ciągu 90 minut stworzyli więcej klarownych okazji, ale ani razu nie udało im się pokonać Semraua. Młody golkiper udanie między słupkami zastąpił Zapałę, zaliczając trzeci występ w tej klasie. Zawodnicy ze Świecia mieli 2-3 okazje, ale nie wykorzystali ich Cieśliński i Siekirka.

Pelikan Niechanowo - Kujawianka 6:0 (3:0)

Bramki: Zagdański 4 (13, 37, 86, karny, 88), Figaszewski 2 (33, 70).
KUJAWIANKA: Imiołek I - B. Mielczarek, Mazurkiewicz, Kwiatkowski (46. Gulas), Łepski (71. Kacprzak) - Grisgraber, Kierzek (70. Jędrzejewski), Galanciak (20. Raczkowski I), Kuropat-wiński, Kowalski - Gląba.

Ostatni mecz w historycznym sezonie w III lidze przegrali piłkarze Kujawianki. Goście, jako pierwsi stworzyli okazję. Mielczarek próbował przelobować bramkarza, ale Łagodziński był na posterunku. W odpowiedzi Zagdańs-ki dał prowadzenie miejscowym. W 15 min. mógł być remis, ale piłka po strzale Gris-grabera minimalnie minęła słupek bramki zespołu gości. Po dwóch kwadransach przewaga Pelikana wzrosła, czego efektem były dwa kolejne gole.

Gospodarze praktycznie byli już pewni zwycięstwa i nasłuchiwali wieści z Poznania. Ku-jawianka mogła zdobyć honorową bramkę, jednak wprowadzony w 2. połowie Gulas z kilku metrów uderzył obok bramki. Zagdański strzelił jeszcze 2 gole, Pelikan zanotował 19. wygraną (najwięcej) w sezonie, ale beniaminek wywalczył ostatecznie 2. miejsce.

Włókniarz Kalisz - Sparta Brodnica 3:1 (1:1)

Bramki: Balogun 3 (44, 79, 82) - Babiarz (12).
SPARTA: Folc - Sugalski, Lamka, Łazowski, Śnieć 2xI I (63) - Zalewski, Janczak I, Styp-czyński, Babiarz, Matuszewski - M. Magdziński.
Zdegradowana już wcześniej Sparta zakończyła sezon porażką w Kaliszu. Mecz z Włókniarzem rozpoczął się jednak dla podopiecznych Macieja Grzybowskiego bardzo dobrze. W 12. min., po zagraniu Zalewskiego, bramkarza gospodarzy pokonał Babiarz. Brodniczanie skupili się potem na grze w defensywie i nie pozwalali miejscowym na zbyt wiele. Jednak tuż przed przerwą, po strzale z dystansu, do remisu doprowadził Balogun.

Po przerwie, zawodnicy z Kalisza zaatakowali bramkę Folca, jednak bramkarz Sparty nie dał się pokonać, a goście ostatnie 25 minut grali w „10“ po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Śniecia. Katem brodniczan został jednak Kayode, który w ostatnim kwadransie dwukrotnie jeszcze skierował piłkę do siatki gości.

Pozostałe wyniki:
Warta - Lech II 3:3 (1:2), Laskowski (30), Kieliba (58), Brzostowski (85) - Zulciak (2), Dejewski (33), Piotr Kurbiel (69);
Sokół - Nielba 5:2 (2:1), Bajerski (5), Kowalczuk (36), Dębowski 2 (54, 90), Cichos (88) - Gruntkowski (9), Klawiński (83);
Unia - Jarota 1:1 (0:0), Kędziora (76, karny) - Antkowiak (62);
Polonia - Start - nie doszedł do skutku, goście zdecydowali się oddać drugiego walkowera z rzędu (wcześniej z Elaną);