OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Lider - Pogoń 0:4
Lider - Pogoń 0:4 WA
W sobotę i niedzielę odbyły się mecze 22. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2021/22. Wyniki podawaliśmy na żywo.

4. liga kujawsko-pomorska - 22. kolejka

Niedziela 10 kwietnia
Sportis Łochowo - Chemik Moderator Bydgoszcz 1:2 (0:1)
90 - koniec, Chemik nadal bez porażki wiosną. Bydgoszczanie awansowali na pierwsze miejsce w klasyfikacji rundy rewanżowej z dorobkiem 11 punktów (bramki: 16:2). Tyle samo punktów ma BKS, który także wiosną jeszcze nie przegrał, ale ma gorszy bilans bramkowy (7:2)

20 - 0:0
1 - w bramce Chemika tradycyjnie Oskar Klon, który w tygodniu trenował we włoskim Frosinone. Został też powołany do reprezentacji Polski od lat 17.

(13:00) - sędziuje Łukasz Boinski

Sobota 9 kwietnia
Start Pruszcz - Chełminianka Chełmno 1:3 (1:1)
Informuje Rafał Dobrowolski
90 - koniec
GOOOL 89 - Mateusz Komur 1:3. Podawał Piotr Kaczkowski. Bramka nr 700 w tym sezonie
10 - 0:1
GOOOL 1 - Damian Gross 0:1. 45 sekunda! Podawał Piotr Gross, Goście na prowadzeniu. Wyrównanie najszybszej bramki w sezonie. Gabriel Falciano (Wda) też strzelił w 16. kolejce w meczu z Lechem w 45 sekundzie meczu
1 - gospodarze od środka
START: Drosdowski - Wójcik, Szulc, Czarnowski, Mizdalski, Linkowski, Duma, Lewandowski, Wanat, Wójtowicz, Krukowski.
CHEŁMINIANKA: Kurkowski - Majorek, Wiśniewski, Węgierek, D. Gross, Komur, K. Misiaszek, P. Misiaszek, P. Gross, Kaczkowski, Szpankiewicz
(16:00) - sędziuje Piotr Kośmider

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Kujawianka Izbica Kujawska 3:3 (2:2)
Informują: Marcel Wcisło, Włodzimierz Walczak
GOOOL 90+3 - Sebastian Antas w ostatniej akcji meczu! 3:3. Asysta Arkadiusz Wojtyszyn. Orlęta spadają na ostatnie miejsce w tabeli
34 - karny dla gości po faulu Laska na Łukaszu Galanciaku
GOOOL 25 - Łukasz Witucki z rzutu karnego 2:1. Faulowany był Witucki przez Piotra Szablewskiego, który został upomniany żółtą kartką. Wcześniej za protesty też dostał kartkę, tym samym Kujawianka w osłabieniu
20 - Witucki przebiegł 30 metrów, zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie dosięgnął piłki
15 - Orlęta po zamieszaniu blisko gola, ale bramkarz naprawia ostatecznie swój błąd
10 - 1:1
GOOOL 4 - Sebastian Antas 1:1 z rożnego dośrodkował Arkadiusz Widelski
GOOOL 2 - Łukasz Witucki 1:0 zza pola karnego, asysta Żuchowski.
1 - goście od środka
ORLĘTA: Lasek - Ollivierre, Smieszny, Brzeziński, Fido, Wojnowski, Żuchowski, Povolotskyi, Rutecki, Michałkiewicz, Witucki.
KUJAWIANKA: Florczak - Wojtyszyn, Szpucha, Antas, Widelski, Szymczak, Majewski, Sobieraj, Galanciak, Rojewski. Szablewski.
(16:00) - sędziuje Dariusz Orzechowski

Cuiavia Inowrocław - Włocłavia Włocławek 0:2 (0:1)
90 - koniec, Włocłavia nadal niepokonana pod wodzą nowego trenera Mariusza Strojczyka. W najbliższej kolejce we Włocławku zagra Unia Solec

40 - 0:1
GOOOL 32 - Patryk Wojtylak strzałem z dystansu wyprowadza gości na prowadzenie 0:1
30 - 0:0
10 - 0:0
CUIAVIA: Wachowiak - Deresiewicz, Estigarribia, Maciejewski, Carlos Eduardo, Burzyński, Majchrzak, Kulak, Nowakowski, Woźniak, Brzóstowski
WŁOCŁAVIA: Piotrowski - Kapela, Łojewski, Czyżewski, Wojtylak, Miłek, Behlke, Pohlid, Beta, Zaborowski, Kuropatwiński
(16:00) - sędziuje Marcin Wódkowski

Pomorzanin Toruń - Sparta Brodnica 2:0 (1:0)
Informuje Ryszard Kobak
90 - 2:0, koniec
GOOOL 70 - Maciej Jankowski 2:0. Podawał Chruścicki
65 - 1:0
45 - 1:0, przerwa
GOOOL 40 - Kamil Woroniecki z rzutu karnego 1:0. Faulowany był Łukasz Chruścicki
30 - 0:0
15 - 0:0
(16:00) - sędziuje Dariusz Drozd

Notecianka Pakość - Wda Świecie 1:1 (0:1)

Relacjonował HUBERT WITKOWSKI
17:5409.04.2022

90+6. minuta

koniec meczu, 1:1

17:4809.04.2022

89. minuta

trzecia zmiana w Noteciance, za Kacpra Mozgawę pojawia się Michał Szot

17:4609.04.2022

88. minuta

żółta kartka dla Norberta Frankiewicza

17:4209.04.2022

85. minuta

rzut wolny dla Notecianki

17:4109.04.2022

84. minuta

druga zmiana w Noteciance, za Dominika Smaruja pojawił się Łukasz Gryglewicz

17:3809.04.2022

80. minuta

Fabian Sudoł strzela zza pola karnego, broni bramkarz Wdy

17:3609.04.2022

76. minuta

pierwsza w drużynie Notecianki, boisko opuścił Dariusz Swojnóg, na boisku pojawił się Fabian Sudoł

17:3509.04.2022

75. minuta

żółta kartka dla Dariusza Swojnóga

17:3409.04.2022

74. minuta

żółta kartka dla Jakuba Ratkowskiego

17:3009.04.2022

73. minuta

rzut rożny dla Wdy

17:2309.04.2022

GOOOL 66. minuta

Kacper Mozgawa z rzutu karnego na 1:1

17:2109.04.2022

64. minuta

Dawid Szefler jest faulowany w polu karnym i mamy rzut karny dla Notecianki

17:1909.04.2022

61. minuta

Kacper Mozgawa dośrodkowuje z rzutu rożnego, Dawid Szefler strzela wysoko nad bramką Wdy

17:1809.04.2022

60. minuta

Mateusz Gryglewicz strzela na bramkę, piłka odbija się od obrońcy i wychodzi na rzut rożny

17:1209.04.2022

56. minuta

Mateusz Gryglewicz strzela z rzutu wolnego, piłka trafia w poprzeczkę

17:0609.04.2022

48. minuta

Kacper Mozgawa dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłka opuszcza boisko

17:0509.04.2022

48. minuta

17:0309.04.2022

46. minuta

początek drugiej połowy, rozpoczyna Wda

16:5109.04.2022

45+1. minuta

przerwa, 0:1

16:4709.04.2022

45. minuta

sędzia dolicza minimum minutę

16:4309.04.2022

43. minuta

Kacper Mozgawa dośrodkowuje w pole karne, Mateusz Gryglewicz uderza głową, piłka trafia w obrońcę i następnie zostaje wybita

16:3809.04.2022

35. minuta

Kacper Mozgawa dośrodkowuje, broni Szabłowski

16:3309.04.2022

32. minuta

Kacper Mozgawa dośrodkowuje z rzutu rożnego, bramkarz wybija piłkę

16:3209.04.2022

GOOOL 30. minuta

Daniel Widz głową na 0:1. Dośrodkował Karol Maliszewski

16:3109.04.2022

29. minuta

żółta kartka dla Bartłomieja Dreżewskiego

16:2509.04.2022

26. minuta

rzut rożny dla Notecianki

16:2409.04.2022

25. minuta

Jakub Ratkowski minimalnie nad bramką Notecianki

16:2309.04.2022

23. minuta

Przemysław Strzesak strzela nad bramką Wdy

16:2009.04.2022

20. minuta

rzut wolny dla Wdy

16:1809.04.2022

18. minuta

mogła być groźna akcja dla Wdy, jednak Falciano nie przejmuje piłki

(16:00) - sędziuje Mateusz Onysk

Unia Solec Kujawski - Lech Rypin 4:0 (3:0)
72 - Wiśniewski broni strzał Packa
GOOOL 57 - Arkadiusz Piskorski 4:0. Asysta Hubert Chołuj. Ale skuteczność lidera rozgrywek!
51 - Czachorowski zza szesnastki po dobrej akcji Lecha, ale uderza prosto w bramkarza
16 - zmiana w Lechu, za kontuzjowanego Sternickiego Krajewski
GOOOL 10 - fatalny błąd Śmigrodzkiego, który zagrywał do bramkarza Wiśniewskiego, wykorzystał to Oleksandr Horvat i strzelił 1:0
5 - 0:0
1 - Unia od środka
UNIA: Skowroński - Kujawka, Maison, Chołuj, Riabov, Horvat, Hayashi, Piskorski, Babiarz, Ciężkowski, Pacek.
LECH: Ł. Wiśniewski - Banasiak, Dąbrowski, Rybka, Sternicki, Śmigrodzki, J. Trędewicz, Gołata, Czachorowski, Rożnowski, M. Trędewicz.
(12:00) - sędziuje Szymon Rutkowski

BKS Bydgoszcz - Unia Gniewkowo 0:0
90 - koniec, 0:0. Remis w meczu najlepszej z najgorszą drużyną w rundzie wiosennej. BKS nadal niepokonany, Unia z pierwszym punktem w rundzie rewanżowej
45 - 0:0 przerwa
25 - 0:0
UNIA: Skibiński - Olach, Włodarczyk, Krzysztofiak, Kazmierski, Wilga, Cięgotura, Milewski, Sąsała, Kamiński, Fajkowski
(13:00) - sędziuje Dariusz Ignatowski

Lider Włocławek - Pogoń Mogilno 0:4 (0:2)

Mecz Lider Włocławek - Pogoń Mogilno, 9 kwietnia 2022 roku.

Lider Włocławek - Pogoń Mogilno. Mecz 4. ligi kujawsko-pomor...

90 - koniec
GOOOL 83 - Jay Jaskólski 0:4. Po zagraniu Krzysztofa Chojnackiego. Bramka nr 23 w tym sezonie Jaskólskiego
80 - 0:3
61 - Antoni Krajnyk - czerwona kartka, najpierw żółta za faul, a druga za protesty, Pogoń w osłabieniu
GOOOL 51 - Jay Jaskólski 0:3. Po rzucie rożnym, z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki
45+1 - przerwa, 0:2
GOOOL 45+1 - Filip Śliwiński 0:2 z bliska po dograniu Delecty, który wykorzystał błąd bramkarza Lidera
40 - 0:1
GOOOL 33 - Filip Śliwiński głową 0:1. Po zagraniu z rzutu rożnego Jacka Wojciechowskiego

18. Orlęta Aleksandrów Kuj. 22 15 17-41

Chełminianka i Orlęta mają identyczną liczbę punktów. W bezpośrednim meczu w Chełmnie padł remis 1:1. Nie są już jednak premiowane bramki zdobyte na wyjazdach. Obie ekipy mają też identyczny ujemny bilans goli (-24). Tym samym o wyższej lokacie Chełminianki decyduje wyższa liczba strzelonych bramek.

Spadek: Trzy ostatnie drużyny (miejsca 16-18). Plus tyle ile spadnie z 3. ligi grupa 2 (w tej chwili nikt nie jest na miejscu spadkowym)

23. kolejka
Sobota 16 kwietnia
Chemik Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska (12:00)
Chełminianka Chełmno - Lider Włocławek (12:00)
Sparta Brodnica - Cuiavia Inowrocław (15:00)
Pomorzanin Toruń - Orlęta Aleksandrów Kujawski (16:00)
Lech Rypin - Notecianka Pakość (14:00)
Wda Świecie - BKS Bydgoszcz (16:00)
Unia Gniewkowo - Start Pruszcz (16:00)
Pogoń Mogilno-Sportis Łochowo (16:00)
Włocłavia Włocławek - Unia Solec Kujawski (18:00)