Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wypadki, spożywanie alkoholu, przekraczanie prędkości - gdzie najczęściej w powiecie brodnickim i nowomiejskim - zerknijcie do galerii

Katarzyna Pomianowska
Katarzyna Pomianowska
KPP NML/Zdjęcie ilustracyjne
Miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów: wypadków, przekraczania prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, wyścigów, nieprawidłowego parkowania w powiatach: brodnickim i nowomiejskim.

Tysiąc osiemset zgłoszeń od mieszkańców powiatu brodnickiego i tysiąc zgłoszeń od mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Skuteczne działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czego najczęściej dotyczą zgłoszenia wprowadzane na KMZB? Sprawdzamy. Zerknijcie do galerii zdjęć, by zobaczyć miejsca, w których dochodzi do wykroczeń.

Trwa głosowanie...

Czy kary za jazdę po po pijanemu są wystarczające

Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach, nieprawidłowe parkowanie, bezpańskie psy...to najczęstsze zgłoszenia nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Jest to narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania na różnego rodzaju zagrożenia m.in. do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania - zapewniają policjanci z KPP w Nowym Mieście Lubawskim.

Od początku funkcjonowania mapy w powiecie nowomiejskim wprowadzono 1000 zgłoszeń.

Od początku funkcjonowania mapy najwięcej zgłoszeń dotyczyło:

  • przekraczania dozwolonej prędkości 404,
  • spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych 130,
  • nieprawidłowego parkowania pojazdów 129,
  • niewłaściwej infrastruktury drogowej 112,
  • bezpańskich psów 37,
  • grupowania się małoletnich 28,
  • nielegalnych rajdów samochodowych 25,
  • dzikich wysypisk śmieci 13.

- Mundurowi weryfikują każde ze zgłoszeń w możliwie najkrótszym czasie. W przypadku potwierdzenia przekazanych informacji funkcjonariusze podejmują interwencje. Praca mundurowych, w niektórych przypadkach, szybko doprowadza do wyeliminowania zagrożenia, w innych policjanci pojawiają się w wskazanych miejscach i interweniują cyklicznie tak długo, aż problem przestanie istnieć - zapewniają funkcjonariusze.

Policjanci w dalszym ciągu zachęcają do korzystania z KMZB. Narzędzie to nie służy jednak do przekazywania pilnych informacji wymagających natychmiastowej interwencji. W takim przypadku należy zawsze korzystać z numeru alarmowego 112.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brodnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto