Zawodnicy Pitbike Brodnica uczestniczyli w 4. rundzie Pucharu Polski Pitbike Off-Road w Dąbrowie Górniczej

Karina Knorps-Tuszyńska
Mimo opadów deszczu, które znacząco utrudniały jazdę, motocykliści Pitbike Brodnica na torze w Dąbrowie Górniczej zajęli wysokie miejsca Nadesłane
Sprawdzamy, jak poszło motocyklistom PitBike Brodnica, którzy w miniony weekend uczestniczyli w czwartej rundzie Pucharu Polski Pitbike Off-Road, która odbyła się na torze w Dąbrowie Górniczej. Mimo opadów deszczu, które znacząco utrudniały jazdę, motocykliści Pitbike Brodnica zajęli wysokie miejsca w swoich klasach.

od 16 lat

W kwalifikacjach w klasie stock 90 Felix Górniak #105 zanotował ósmy czas, a już podczas wyścigów zajął pierwsze i ósme miejsce. W klasyfikacji zawodów zajął natomiast drugie miejsce, wskakując również na drugie miejsce w klasyfikacji sezonu, tracąc 18 punktów do lidera Kuby Świerczyńskiego.

W klasie stock 125 Pitbike Brodnica reprezentowali Wiktor Wysogrocki #269, Filip Pankowski #209, Nikodem Orzechowski #129 i Michał Gutmański #70. W Dąbrowie zabrakło m.in. leczącego kontuzję Olafa Kędzi #109.

Podczas kwalifikacji najszybszy okazał się Nikodem Orzechowski. W pierwszym wyścigu Michał Gutmański zajął pierwsze miejsce, Nikodem Orzechowski drugie, a Filip Pankowski ósme. Na ciężkim torze Wiktor Wysogrocki nie dojechał do mety. W drugiej serii natomiast Michał Gutmański znów przekroczył linię mety jako pierwszy, Nikodem Orzechowski jako czwarty, Filip Pankowski jako dziesiąty, a Wiktor Wysogrocki był piętnasty.

W klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce zajął Michał Gutmański, trzecie Nikodem Orzechowski, ósme Filip Pankowski, a siedemnaste Wiktor Wysogrocki.

W rankingu sezonu przewodzi Nikodem Orzechowski z przewagą 30 pkt. nad Michałem Gutmańskim. Dziewiąte miejsce zajmuje Kacper Szarszewski #205, piętnaste Olaf Kędzia #109, szesnaste Filip Pankowski #209, dwudzieste drugie Wiktor Wysogrocki #269, a dwudzieste dziewiąte Kajetan Bodnar #21.

- O zawodach można mówić w kategoriach sukcesów. W tak trudnych warunkach sukcesem dla wszystkich zawodników było już samo dojechanie do mety, a sukcesem naszych rajderów są kolejne puchary do kolekcji

- komentuje Marek Gutmański, szef Pitbike Brodnica, nawiązując do tego, że podczas zawodów padał deszcz. Ze względu na opady deszczu odwołano nawet sobotnią sesję treningową.

Kolejne zawody odbędą się w październiku.

Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Udział w rywalizacji sportowej dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brodnicy.