Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja w Bydgoszczy i regionie prowadzi nabór do służby. Oto wymagania i zarobki

OPRAC.: online
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów do służby w formacji na terenie Kujaw i Pomorza 8 marca br. Najbliższy termin rekrutacji to 23 sierpnia. Kolejne w tym roku procedury rekrutacyjne zaplanowano na 27 października oraz 28 grudnia. W artykule opisujemy i wyjaśniamy, jak wygląda proces rekrutacji, a na kolejnych slajdach galerii podajemy kwoty zaszeregowania w służbie policji. 

Zobacz, ile zarabiają policjanci ►
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów do służby w formacji na terenie Kujaw i Pomorza 8 marca br. Najbliższy termin rekrutacji to 23 sierpnia. Kolejne w tym roku procedury rekrutacyjne zaplanowano na 27 października oraz 28 grudnia. W artykule opisujemy i wyjaśniamy, jak wygląda proces rekrutacji, a na kolejnych slajdach galerii podajemy kwoty zaszeregowania w służbie policji. Zobacz, ile zarabiają policjanci ► Dariusz Bloch
Policja informuje o rozpoczęciu procedury doboru kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Sprawdzamy, jakie są wymagania, jak przebiega proces rekrutacji oraz na jakie zarobki mogą liczyć przyszli policjanci.

Przyjęcia do służby w Policji w 2023 roku planowane są w następujących jednostkach:

  • komendach powiatowych/miejskich Policji województwa kujawsko-pomorskiego,
  • Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy,
  • Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Najbliższy termin rekrutacji to 23 sierpnia. Kolejne w tym roku procedury rekrutacyjne zaplanowano na 27 października oraz 28 grudnia.

Kto może starać się o pracę w policji?

Takie są wymagania od kandydatów:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
  • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
  • korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych
  • w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
  • Osoby podlegające rejestracji i kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Jak odbywa się rekrutacja?

  1. Kandydat składa wymagane dokumenty, otrzymując za nie punkty. Dodatkowe punkty naliczane są za spełnienie wyższych wymagań (wykształcenie, kursy, certyfikaty, umiejętności).
  2. Następnie odbywa się test wiedzy dotyczący znajomości funkcjonowania policji. Tu do zdobycia jest maksymalnie 40 pkt.
  3. Kolejnym etapem jest test sprawności fizycznej. Kandydat musi pokonać tor przeszkód w możliwie jak najkrótszym czasie, a do wykonania są takie ćwiczenia: okrążenie stojaków, przewroty na materacu, przeniesienie manekina, pokonanie górą płotków lekkoatletycznych, rzuty piłkami lekarskimi, przenoszenie piłki lekarskiej, pokonanie górą skrzyń gimnastycznych, bieg wahadłowy. Tu maksymalnie zdobyć można 60 pkt.
  4. Kandydat następnie przechodzi badanie psychologiczne, w tym test psychologiczny.
  5. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna - tu do zdobycia jest również 60 punktów.
  6. Następnie kandydat badany jest przez komisję lekarską.
  7. Na koniec kandydat musi złożyć ankietę bezpieczeństwa osobowego - to postępowanie określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
  8. Przyjęcie kandydata do służby w policji uzależnione jest od punktacji w rankingu oraz limitu przyjęcia na dany termin doboru.

Na jakie pieniądze można liczyć po otrzymaniu pracy w służbie jako policjant? Szczegóły prezentujemy w galerii.

► Wszelkie wymagane dokumenty potrzebne do rekrutacji oraz szczegółowe informacje o procedurach rekrutacyjnych znajdują się na stornie policji (kliknij, żeby przejść).


To może Cię zainteresować: Bydgoszcz to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Według danych z 31 grudnia 2022 roku, w Bydgoszczy zamieszkiwało 330038 osób. W internecie nie brakuje memów i opinii jakoby Bydgoszcz miała być miastem szarym i brzydkim. Jest zupełnie inaczej. Bydgoszcz to miasto wielu pięknych miejsc i imponujących obiektów! Te szczególnie robią wrażenie widziane z góry.

Oto lista wybranych słów, jakimi posługiwała się młodzież w czasach PRL. Znasz ich znaczenie? Zebraliśmy je w galerii artykułu.

O gwarze czasów PRL-u możemy mówić w kontekście charakterystycznych słów, które używane były po w okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Słownictwo PRL-u powoli zanika wraz z odchodzącym pokoleniem, coraz więcej wtedy używanych słów staje się niezrozumiałe obecnie żyjącym. 

W naszym artykule przypominamy 30 słów, które powstały, używane były w czasach PRL-u. Pamiętacie je? A może żyliście w tych czasach i używaliście takich słów, zwrotów i sformułowań? 

Oto gwara PRL-u ►►►

Gwara czasów PRL. Znasz znaczenie tych słów? Zobacz, jak się...

To może Cię zainteresować: Lato to najlepszy czas na wyprawy znane i nieznane. Miłośników niezorganizowanej formy turystyki nie brakuje, a taką umożliwia posiadanie własnego kampera. Sprawdzamy, ile kosztują kampery na rynku wtórnym. Ile trzeba wydać, żeby móc podróżować domem na kołach? Pod lupę wzięliśmy oferty z województwa kujawsko-pomorskiego.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto