Przegląd tygodnia w Brodnicy, najważniejsze wydarzenia od 25.10 do 31.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Brodnicy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Brodnicy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Brodnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.10 a 31.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Brodnica. Kolejny dzień strajku kobiet. Zobaczcie zdjęcia”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Brodnica od 25.10 do 31.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Brodnica. Kolejny dzień strajku kobiet. Zobaczcie zdjęcia

Po raz siódmy na ulicach Brodnicy protestowały kobiety, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października dotyczącego warunków dopuszczalności przerywania ciąży.

📢 Kolejne obostrzenia w Polsce. Cmentarze na Wszystkich Świętych będą zamknięte!

Na specjalnej konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, jakie zostają wprowadzone na terenie Polski.

📢 Jak nie przytyć podczas przymusowego siedzenia w domu? 20 praktycznych porad, łatwych do zastosowania od zaraz

Siedzenie w domu sprzyja nudzie, a ta nierozerwalnie łączy się z sięganiem po smaczne przekąski. Regularne podjadanie przy zmniejszonej aktywności fizycznej to prosta droga do nadwagi lub otyłości. Z drugiej strony uczucie przejedzenia pogarsza nastrój, a brak możliwości spalenia nadprogramowych kalorii, jeszcze pogłębia problem. Dlatego podpowiadamy 20 sposobów, jak nie przytyć podczas przymusowego siedzenia w domu i zachować pogodę ducha.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Air 10,9" 64GB Wi-Fi Błękitny (MYFQ2FDA)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 25.10-31.10.2020 Brodnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Brodnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Prezydent zapowiada nową ustawę antyaborcyjną. „ Oddaje to istotę tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 r.”

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział złożenie do Sejmu projektu zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Aborcja ma być możliwa w przypadku wad letalnych.

📢 Plakaty na Strajk Kobiet do pobrania. Walka o prawa kobiet w oczach twórców. Plakaty protestacyjne tworzą nie tylko artyści

Obecna sytuacja w Polsce związana z wyrokiem wydanym przez Trybunał Konstytucyjny zaostrzającym prawo aborcyjne porusza wiele serc, w tym twórców. W jaki sposób artyści solidaryzują się z protestującymi? Robiąc to, co potrafią najlepiej - projektując niezwykłe plakaty na Strajk Kobiet, które mówią więcej, niż tysiąc słów. Wiele z nich można pobrać za darmo. Plakaty protestacyjne: oto najmocniejsze propozycje.

📢 STRAJK KOBIET 2020. Lista miast w Polsce, w których będą protesty [MAPA]

Strajk kobiet 2020. W Polsce od czwartku, 22 października, odbywają się protesty - nie tylko - kobiet. Przybierają różne formy: wolnych spacerów czy składania zniczy i transparentów w konkretnych miejscach. Listę protestów wraz z datami oraz miast, w których odbywać się będą najbliższe wydarzenia, znajdziecie w artykule poniżej.

📢 Brodnica. Burmistrz wnioskował o odstąpienie od zwrotu ok. 150 tys. zł. - Radni są od tego, aby problemy mieszkańców rozwiązywać - mówił

Podczas sesji rady miejskiej w Brodnicy w dniu 29 października radni pochylili się nad projektem uchwały w sprawie odstąpienia od zwrotu zwaloryzowanej bonifikaty udzielonej od ceny sprzedaży lokalu mieszkalnego przy ul. Mostowej w Brodnicy. Bonifikaty nie musiałyby oddawać dorosłe dzieci kobiety, która w 2012 r. kupiła to mieszkanie od miasta z bonifikatą w wysokości ok. 150 tys. zł. - Odkąd jestem tu od dwóch lat, kiedy jestem radną, cały czas wybrzmiewa głos pana burmistrza o rozdawnictwie, o braku przestrzegania prawa. Zacznijmy, proszę państwa, od siebie i przestrzegajmy tego prawa tam, gdzie chodzi o prawo, a nie o emocje. Dla mnie jest to pomoc dwóm mieszkańcom Brodnicy, a co z 28 tysiącami? - pytała podczas sesji radna Joanna Rumińska. Burmistrz Jarosław Radacz wnioskował o umorzenie obowiązku zwrotu kwoty bonifikaty, mając na uwagę zwyczajnie "ludzki wymiar".

📢 Wspomnij ich na chwilę... Aktorzy, muzycy, politycy, których pożegnaliśmy w tym roku. Ich nie da się zapomnieć

Uroczystość Wszystkich Świętych skłania do refleksji oraz wspomnień z tymi, których już z nami nie ma. W 2020 roku, choć jeszcze się nie skończył, pożegnaliśmy już wielu wybitnych Polaków. Wśród nich są aktorzy, muzycy, politycy oraz naukowcy. Znani, doceniani i lubiani. Poświęć krótką chwilę na to, by wspomnieć ich razem z nami.

📢 Prokuratura Krajowa wydała oświadczenie ws. protestów. Strajk Kobiet odpowiada: Zatrzymanie jednej z nas to wypowiedzenie wojny wszystkim

„Każdy ma prawo do publicznego wyrażania swoich poglądów, w tym sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Nie może się to jednak odbywać kosztem utraty zdrowia i życia innych osób i wbrew obowiązującemu prawu, wprowadzonemu właśnie po to, by te wartości chronić” - głosi komunikat Prokuratury Krajowej. - Którakolwiek z nas zostanie zatrzymana, będzie to ponowne wypowiedzenie wojny w stosunku do pozostałych uczestników protestów - odpowiadają przedstawicielki Strajku Kobiet. Tymczasem warszawskie sądy już przygotowują się na możliwe przyjmowanie masowych wniosków o areszt.

📢 Zobacz, jak samemu zrobić wianek na Wszystkich Świętych. Instrukcja krok po kroku

Na Wszystkich Świętych warto ozdobić groby bliskich własnoręcznie zrobionymi wiankami. Ich przygotowanie nie jest trudne, a są bardziej osobistą dekoracją, niż kupione dekoracje.

📢 Brodnica. Wiemy, czy radni zdecydowali podczas sesji o podwyżce podatku od nieruchomości

Na sesji rady miasta Brodnicy w dniu 29 października radni mieli zdecydować, czy zagłosują za uchwałą zakładającą podwyżki podatku od nieruchomości. Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz wprowadził jednak autopoprawkę do projektu tej uchwały.

📢 Zmarł Tomasz Witkowski z okolicy Kurzętnika. Od sierpnia walczył z guzem mózgu. Trwa zbiórka

Po ponad dwóch miesiącach walki z guzem mózgu zmarł Tomasz Witkowski z Lipowca w gminie Kurzętnik w powiecie nowomiejskim. Nadal jednak są zbierane pieniądze, chociaż już nie na leczenie.

📢 Zarobki w Biedronce, Lidlu, McDonald’s i innych sieciówkach. Tyle na konto dostają kasjerzy [stawki]

W 2020 roku płaca minimalna wynosi 2600 złotych brutto. Ile w tym roku będą zarabiają pracownicy Lidla, Biedronki czy Netto. Zapotrzebowanie na pracowników handlu jest bardzo duże. Nie pomogły nawet wolne niedziele. Wiele sklepów w związku z pandemią wydłużyło czas pracy, więc pracowników w tej branży ciągle brakuje. Pracodawcy kuszą ich jak mogą podnosząc wynagrodzenie. Wiele informacji o zarobkach w danych marketach pochodzi od pracowników, które zamieszczane są na forach internetowych. W większości sieci zarobki uzależnione są od lokalizacji sklepu. W dużych miastach zarobki są wyższe niż w małych miejscowościach. Wynagrodzenie uzależnione jest także od stażu pracy. Zobacz zarobki pracowników sklepów w powyższej galerii.

📢 Prokuratura chce ścigać organizatorów protestów ws. aborcji. Grozić ma im nawet 8 lat więzienia

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przygotował wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów ws. aborcji i nakłaniającymi do nich – informuje RMF FM. Organizatorom manifestacji może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

📢 Wypadek w Bartniczce w okolicy Brodnicy. Zderzyły się dwie osobówki. Zobaczcie zdjęcia

28 października tuż przed g. 15 na drodze gruntowej w Bartniczce w powiecie brodnickim zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala.

📢 Brodnica. Czwarty dzień protestu kobiet. Zobaczcie zdjęcia

We wtorek, 27 października o g. 19 mieszkańcy Brodnicy i okolic, także okolicznych powiatów po raz czwarty już wyszli na ulice, aby wyrazić swój protest przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

📢 Zobacz najbardziej kolorowe grzyby z polskich lasów. Niektóre są jadalne!

Grzyby zadziwiają bogactwem kolorów i kształtów. Przedstawiamy grzyby w nietypowych kolorach, które można spotkać w polskich lasach.

📢 Dzień Wszystkich Świętych spędzony z rodziną oczami naszej Czytelniczki z Brodnicy, Czesławy

Pani Czesława, czytelniczka "Pomorskiej" i "Brodnicy Naszego Miasta" przed dniem Wszystkich Świętych podzieliła się z nami wierszem napisanym na tę uroczystość.

📢 Brodnica. Na postawienie nakrętkowego serca jeszcze poczekamy. Nawet kilka miesięcy

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy opublikowano odpowiedź na wniosek radnej miejskiej Joanny Rumińskiej w sprawie wyrażenia zgody na umieszczenie serca na nakrętki przy skrzyżowaniu ul. Nad Drwęcą i ul. Mostowej w Brodnicy. Jak wynika z odpowiedzi burmistrza Brodnicy Jarosława Radacza, aby radni mogli bezpłatnie korzystać z tego terenu, wskazany teren trzeba wyłączyć z pasa drogi publicznej. Ta procedura ma potrwać ok. 3 miesięcy. Dopiero wtedy radni będą mogli w tym miejscu postawić nakrętkowe serce.

📢 Ogólnopolski Strajk Kobiet. Dziś kolejny dzień protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego NA ŻYWO

W całym kraju trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji. Wczoraj znów tłumy wyszły na ulice. Dziś dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

ZOBACZ KONIECZNIE

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie